Доступність посилання

ТОП новини

Як Обама причетний до скасування електричок у Росії? (Огляд соцмереж)


Соцмережі сколихнули діагноз «олігофренія» солдата Пермякова, позбавлення Януковича звання президента, нове амплуа Азарова та скасування електричок у Росії

Теми, які обговорюють у блогосфері, часто стають спільними для українських і російських користувачів соціальних мереж. Цього тижня українські соцмережі сколихнув діагноз «олігофренія» солдата Пермякова. Також блогери обговорювали позбавлення звання президента Віктора Януковича та нове письменницьке амплуа Миколи Азарова і переймалися скасуванням електричок у Росії, до якого несподівано приплели президента США Барака Обаму.

Соцмережі вибухнули реакцією на інформацію про те, що російський солдат Пермяков, якого звинувачують у вбивстві семи членів однієї родини у вірменському місті Ґюмрі, має діагноз «олігофренія». Російські ЗМІ повідомили, що Пермякова не повинні були призивати в армію з таким діагнозом, але призвали. Попри застереження психолога, який спілкувався із солдатом і зауважив певні відхилення в його поведінці, Пермяков продовжував термінову службу в армії Росії. Повідомляється, що Головна військова прокуратура РФ вимагає притягнути до відповідальності співробітників військкомату, які призвали Пермякова в армію, і командирів російської 102-ї бази у Вірменії, які довірили йому зброю.

Користувачі соцмереж реагували не стільки на діагноз строковика, скільки на ситуацію з армією і призовом до неї, а також конфліктом на сході України:

Письменник Азаров і більше не президент Янукович

Цього тижня в інформаційному просторі згадали про Віктора Януковича і Миколу Азарова.

4 лютого у Москві під охороною поліцейських колишній прем'єр-міністр України Микола Азаров презентував свою книжку «Україна на роздоріжжі», в якій, як повідомив сам автор на прес-конференції, він виступає за федералізацію України та звинувачує Захід у сприянні державному перевороту.

Того дня Азаров став одним із головних героїв соціальних мереж в Україні:

Того ж дня Верховна Рада України проголосувала за те, аби позбавити Віктора Януковича звання президента. Авжеж, таку новину не оминули користувачі соціальних мереж:

«Обама, припини скасовувати електрички в Росії!»

Про скасування електричок у Вологодській і Псковській областях Російської Федерації (згодом з’явилися повідомлення про скасування приміських електричок і в інших областях Росії) російські ЗМІ писали ще наприкінці минулого року, проте актуальності проблема набула тоді, коли електрички справді перестали ходити.

Коли у російській пресі з’явилися перші повідомлення про таке транспортне нововведення, відомий російський опозиціонер Олексій Навальний написав розлогий пост у своєму блозі, де апелював до того, що в Росії полюбляють у всьому звинувачувати Америку. «Хто, генсек НАТО електричку в Череповець скасував? Обама все в «РЖД» (Російська залізниця) украв і на панамські офшори вивів?» написав він.

«Навіщо вам рельси? Електрички все одно не ходять!» передражнив Путіна один із коментаторів у блозі.

«Електрички морально застаріли. За два роки там кругом будуть дороги, а у народу буде достатньо грошей, щоб кожному купити по машині або хоча б по мотоциклу», пише інший.

Ідея звинувачувати Барака Обаму у скасуванні електрочок неабияк сподобалася російським блогерам.

У соціальних мережах з’явилося чимало закликів «Обама, припини скасовувати електрички в Росії!», запитань, навіщо американський президент це робить, і сатиричних жартів на цю тему. Згодом інформація про скасовані електрички дійшла до Путіна, який пообіцяв повернути їх, чим додав нового звучання цій темі в соціальних мережах. До жартів долучилася й українська блогосфера.

У публікації використано зображення із сайту durdom.in.ua

  • Зображення 16x9

    Любов Багацька

    Web/SMM-редактор програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший»). На Радіо Свобода з квітня 2014 року. Закінчила Інститут журналістики Київського Національного університету імені Тараса Шевченка. Займалася громадською діяльністю. Працювала літературним редактором (Видавництво «Махаон-Україна»), культурним та книжковим оглядачем. Дописувала у видання «Українська правда», «День», «Український тиждень», «Zaxid.net», «Україна молода», УНІАН, «Лівий берег», «Літературна Україна» та інші.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG