Доступність посилання

ТОП новини

Журналісти звинувачують міліцію в нападі на них за те, що «на машині були луганські номери»


Костянтин Реуцький після нападу. 29 січня 2015 року
Костянтин Реуцький після нападу. 29 січня 2015 року

Харківська обласна прокуратура розпочала досудове слідство за статтею «Перевищення службових повноважень»

У п’ятницю в Києві громадські активісти та журналісти пікетували Міністерство внутрішніх справ України через побиття на Харківщині кореспондентів «Громадського телебачення».

Мітингувальники вимагали виявити і притягти до відповідальності правоохоронців, винних у побитті журналістів: від часів Майдану до останнього факту нападу на журналістів Костянтина Реуцького і Настю Станко, що відбувся 29 січня на Харківщині.

Конфлікт між міліцією і журналістами «Громадського ТБ» виник напередодні близько 22-ї години вечора під час перевірки документів на посту ДАІ поблизу селища Пісочин.

Кореспонденти заявили, що екс-«беркутівці» скрутили і повалили на землю Костянтина Реуцького «за луганські номери» та за те, що він намагався на камеру фіксувати обшук машини. А в міліції офіційно відзвітували, що це Костянтин Реуцький сам упав на землю, а вони, мовляв, його намагалися підняти і надати першу допомогу. Тепер Харківська обласна прокуратура розслідуватиме нічний інцидент за статтею «Перевищення службових повноважень».

Для розв’язання конфлікту прибули керівник обласного управління МВС та голова обладміністрації Ігор Балута. Бо, за словами кореспондентки «Громадського телебачення» Насті Станко, її колегу, правозахисника Костянтина Реуцького повалили на землю колишні «беркутівці», а нині бійці спецпідрозділу МВС. При цьому вони похвалялися, що їм нічого не буде, «бо не було ж і за Майдан нічого», наводить цитату правоохоронців на своїй сторінці у фейсбуці журналістка «Громадського».

Харківська міліція стверджує, що у конфлікті з журналістами винні самі журналісти. Принаймні, за версією міліції, журналіст впав на землю сам, а працівники міліції лише намагалися допомогти йому підвестися.

«Чоловік розцінив дії правоохоронців, як напад на нього та впав на землю, на що працівники міліції зробили спробу підняти його та надати необхідну допомогу.

З огляду на даний факт, журналісти вирішили вчинити конфліктну ситуацію, вступили з правоохоронцями в суперечку та звинуватили їх в нанесенні тілесних ушкоджень та неправомірних діях», – йдеться в інформаційному повідомленні прес-служби головного управління МВС Харківської області.

Станко: Як це розуміти, що він обурювався і сам почав падати?

Написане у прес-релізі міліції журналіст «Громадського ТБ» Анастасія Станко називає сюреалізмом.

Настя Станко
Настя Станко

«Я не знаю, як виглядає намагання «підняти». Спочатку вони, звичайно, його повалили на землю. А перед цим вони на коліна поклали, коліном його в спину приперли. Реально вони його били кулаками десь по нирках – зправа, зліва по боках. Виглядає смішно, тобто, як виглядає, він обурювався і сам почав падати, а вони його піднімали», – зауважила у розмові з Радіо Свобода Настя Станко.

На її погляд, міліції довелося вигадати таку історію з падінням, тому, що у фейсбуці вона встигла оприлюднити фото, де видно як Костянтина Реуцького міліція притискає руками до землі.

Сам правозахисник і кореспондент «Громадського телебачення» заявляє, що не провокував людей у погонах на подібне ставлення.

«На виїзді з Харкова в бік Полтави зупинили, скоріш-за-все через луганські номери машини. Ми представилися, пред’явили свої документи, прес-карти, люди знали, що ми журналісти. Троє співробітників «Беркуту», ймовірно вирішили «тряхнути стариною». Вони сказали, що повністю перевірятимуть машину, ми не перешкоджали. Я дістав камеру, і я став фіксувати цей процес на відео. Співробітники «Беркуту», довго не думаючи, почали виривати з рук камеру, я перешкоджав, не давав їм цього зробити, оскільки у них не було ніяких підстав застосовувати силу щодо мене. Мене повалили на землю, завдали кілька ударів руками і ногами, вирвали камеру», – одразу після конфлікту на посту ДАІ розповів журналістам Костянтин Реуцький.


Настя Станко повідомила на своїй сторінці у мережі Фейсбук, що міліція не повернула журналістам карту пам’яті, і «розказують тепер, що ми її ніби згубили».

За її словами, інші чиновники пропонують компенсувати збитки і «розійтись мирно».

Тепер Харківська обласна прокуратура веде досудове слідство за статтею «Перевищення службових повноважень», а в управлінні МВС Харківщини повідомили, що міліціонерів, які несли службу на блокпосту, відсторонено від виконання службових обов’язків на час з’ясування всіх обставин події. Під час слідчих дій буде використане відео з камер відеоспостереження, з посту ДАІ, обіцяють в управлінні МВС.

А тимчасом Незалежна медіа-профспілка України вважає «ганебним побиття Костянтина Реуцького міліцією» та вимагає розслідувати інцидент.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG