Доступність посилання

ТОП новини

2015 рік мав би принести Україні повне самовизволення (світова преса)


Колесо фортуни обернулося не на користь Путіна – Wall Street Journal

Світові ЗМІ роблять прогнози щодо 2015 року і пояснюють, чому саме у Новому році Україна може завершити те, що розпочала на Майдані. Деякі видання переконані, що Заходу варто надати Україні істотну фінансову допомогу, не дивлячись на те, що це може бути ризиковано.

Міжнародна некомерційна медіа-організація Project Syndicate пише, що Захід має зробити ставку на Україну, бо, врешті-решт, вона має принести виграш. Поки що Європа не дуже активно допомагала Україні фінансово, хоча і продовжує дотримуватися запроваджених санкцій проти Росії, зазначає видання. Однак, для остаточного перетворення України в успішну демократичну державу, їй необхідна фінансова стабільність, досягнути якої без допомоги західних країн вона наразі не в змозі.

Звичайно, щоб фінансова допомога пішла Україні на користь, країна має пройти через масштабні та болючі реформи, зазначає видання. Крім того, щоб український народ погодився на необхідні жертви, уряд має бути легітимним. «Нинішня українська влада має безпрецедентний мандат для впровадження змін. Крім того, до уряду приєдналися деякі з найталановитіших професіоналів, які одночасно ведуть війну та запобігають економічній кризі», – пише видання.

Якщо ж нинішній уряд України не стане успішним, це, напевно, призведе до безрозсудного економічного популізму в країні, пише видання. Цього занепокоєння має бути достатньо для ЄС та США, щоб забезпечити Україну необхідними коштами. «Надання допомоги Україні для західних урядів сьогодні є азартною грою, але вона безумовно того варта», – підсумовує видання.

Американська газета Wall Street Journal пише про те, що цього року Україна досягла «ненадійного тріумфу». Залишається ще багато роботи, але колесо фортуни обернулося не на користь російського президента Володимира Путіна, пише видання. «Якби потрібно було обрати головну подію 2014 року, без сумніву, це є самовизволення України. Однак, хоча рік і добігає кінця, ця історія ще не закінчилася», – пише газета.

Видання називає кілька факторів, які допомогли Україні досягти того чи іншого успіху у боротьбі за самовизволення. Президента Петра Порошенка видання прирівнює до польського Леха Валенси та чеського Вацлава Гавела за значущістю в долях їхніх країн. Допоміжним фактором для України також стали західні держави, зокрема Франція (відмовивши доставляти Росії «Містралі») та США (запровадивши санкції проти агресора України). Іншим позитивним фактором видання називає послаблення позицій Путіна. «Він закінчує рік у набагато гіршому становищі, ніж його розпочав, у відступі та у все більшій ізоляції у своєму театрі тіней», – пише видання. «Здається, що 2015 рік стане саме тим роком, коли Україна нарешті досягне повної перемоги», – підсумовує Wall Street Journal.

Британська газета Financial Times зі свого боку припускає, що Путін не анексуватиме у 2015 році більше теренів України чи інших європейських держав. «Замість цього російський президент спробує закріпити свою присутність у Криму та продовжить підтримувати заморожений конфлікт на сході України, щоб Київ не міг ефективно керувати цими територіями», – пише видання.

Однак, зазначає газета, занадто самонадійними бути також не варто, адже Росія неодноразово дивувала Захід своїми діями. Крім того, Путін може відповісти на економічні труднощі шляхом пробудження нової хвилі внутрішньої підтримки та націоналізму за допомогою загострення конфлікту в Україні, пише Financial Times.

Американське видання New York Times запитує чи може інтернет перемогти Путіна. Узимку 2011-2012 пройшов найбільший антиурядовий протест у Москві з часів падіння Радянського Союзу. Учасники організували його за допомогою інтернету та соціальних мереж. Саме тоді Кремль почав пильно слідкувати та контролювати те, що відбувається у російському інтернеті, пише видання.

«Російська опозиція змогла довести, що інтернет не є лише віртуальним. Але він має свої межі. Основною перешкодою опозиції, як і раніше, є апатія суспільства. Одного інтернету не достатньо, щоб її позбутися», – пише видання. Однак, цій апатії можуть зарадити економічні негаразди Росії, які роблять Путіна більш уразливим і надають підставу для громадського невдоволення. «Якщо революційна можливість з’явиться, то завдяки інтернету російська опозиція зможе нею скористатися», – підсумовує видання.

  • Зображення 16x9

    Анна Шаманська

    Працюю на телеканалі «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», з 2015 року. Відіграла важливу роль у трансформації каналу у впізнаваний онлайн-бренд в пострадянських країнах. Стала однією із перших авторів коротких експлейнерів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG