Європейський союз готується розширити заборону на інвестиції до анексованого Росією Криму, мовиться у проекті пропозицій постійних представників країн ЄС, про який повідомляють сьогодні агентство Reuters і брюссельське інтернет-видання EUObserver.
За повідомленнями, ці нові санкції планують запровадити з наступного понеділка, 15 грудня – за три дні до останнього цього року саміту Євросоюзу.
У проекті йдеться про заборону компаніям із ЄС надавати технології для видобування нафти і газу у Криму й довколишньому шельфі чи займатися туристичною діяльністю на півострові. Громадянам і фірмам із країн ЄС пропонують заборонити купувати чи фінансувати компанії у Криму.
Крім того, постійні представники, які підготували вчора цю пропозицію, також узгодили проект підсумкової заяви саміту Євросоюзу, в якому є попередження, що стосовно Росії можуть піти й на «подальші кроки», бо становище на сході України «далі викликає значне занепокоєння».
Натомість у проекті висновків саміту є вітання Україні з нагоди створення нового уряду і його рішучості здійснити політичні й економічні реформи. Також Україні пропонують пообіцяти нову фінансову допомогу від ЄС.
Учора можливість надати Україні нову, третю програму макрофінансової допомоги розглянули у Брюсселі міністри фінансів країн Європейського союзу.
Європейський союз, що, як і більша частина світу, не визнає незаконної окупації й анексії Росією українського Криму, вже накладав низку санкцій на російських і кримських діячів, причетних до цього, і на кримські компанії, що незаконно перейшли у власність окупаційної влади Криму, й забороняв імпорт продукції з Криму. До схожих санкцій вдавалися також США й низка інших держав. Крім того, проти Росії діє й чимало санкцій ЄС, а також США й інших держав через її втручання на сході України.