Париж – Чергова відмова Франції передавати «Містралі» викликала нову хвилю критики президента та уряду їхніми опонентами. Вони закидають Франсуа Олланду надмірний атлантизм і невиконання домовленостей, що негативно відображається на іміджі Франції. Соціалісти ж кажуть, що рішення про відстрочення доставки військових кораблів мудре і дає змогу шукати нових покупців.
Президент Франсуа Олланд опинився під тиском громадськості, а також крайніх правих і голлістів, які розкритикували його рішення відкласти передачу «Містралів» Росії до «подальшого повідомлення».
Соціальні мережі вибухнули заявами, в тому числі відомих політиків. Відомий голліст Ніколя Дюпон-Еньян написав у своєму Twitter, що Олланд намагається нав’язати країні свій «дурний атлантизм», щоб французи при цьому лишилися «гоноровими, але з порожніми шлунками». Помірковані політики назвали таке рішення помилкою, яка дискредитує Францію як торговельного партнера на міжнародному рівні.
Чому лише французи платять за санкції?
Французький аналітик з Фонду стратегічних досліджень Ів Буає пояснює таку різку реакцію політикуму тим, що французи не хочуть платити своїми «Містралями» за рішення, ухвалені у кабінетах у Брюсселі.
Багато людей у Франції кажуть: чому ми єдині, хто має платити за ці санкції?Ів Буає
«Багато людей у Франції кажуть: чому ми єдині, хто має платити за ці санкції? В тому сенсі, що в Лондоні, в Сіті, люди працюють з російськими компаніями і російськими грошима. Саме тому у Франції дуже не задоволені тим, що санкції впливають саме на нас», – твердить Ів Буає.
Експерт не виключає, що «Містралі» все ж будуть передані Росії впродовж наступних двох-трьох місяців. І ця можливість залишається доволі реальною, бо для всіх сторін уже абсолютно очевидно, що Париж тягне час і намагається знайти іншого покупця, бо обидва «Містралі» вже спущені на воду, а перший практично готовий. Росіяни теж не ставлять ультиматумів, а спокійно чекають, знаючи, що ця ситуація тривати вічно не може.
Однопартійці підтримують рішення Олланда
Партнери Франсуа Олланда називають його рішення мудрим, серед них і член Національної асамблеї, соціалістка Аннік Лепетіт.
Якби рішення було протилежним, то ризик був ба набагато більшимАннік Лепетіт
«Я погоджуюсь із ухваленим рішенням. Завжди є ризик, але я думаю, що, якби рішення було протилежним, то ризик був ба набагато більшим. Тому вважаю, що це мудре рішення», – твердить Аннік Лепетіт.
Очевидно, що на нове звернення французького президента чи уряду можна очікувати лише після Різдвяно-новорічних свят. А виграний час соціалісти використають для пошуку потенційних нових клієнтів, водночас сподіваючись на стабілізацію ситуації на сході України.