Доступність посилання

ТОП новини

Фальшиві «замінування» і реальні вибухи. Відеоролики проти тероризму


Наслідки вибуху біля військової частини у Харкові
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:15 0:00

Наслідки вибуху біля військової частини у Харкові

Харків лихоманить від повідомлень про «замінування» адміністративних будівель, станцій метрополітену та залізничних вокзалів. На щастя, інформація телефонних терористів не підтверджується. Наприклад, у вівторок вчергове чиновники обладміністрації вимушені були евакуюватися з робочих кабінетів через попередження про «замінування». А минулої ночі стався реальний вибух поблизу військової частини, що по вулиці Полтавський шлях. Через потужну вибухову силу, в жителів найближчого будинку повилітали шибки. Як повідомили в міліції, цього разу обійшлося без людських жертв. Наразі ведеться слідство за статтею «Умисне пошкодження майна шляхом вибуху». Тим часом обласна влада презентувала антитерористичні аудіо- та відеоролики з порадами, як поводитися в надзвичайних ситуаціях.

«У Харкові минулої ночі стався вибух» – такі новинні повідомлення по радіо і телебаченню можна почути дедалі частіше.

Невідомі особи свої вибухові пристрої здебільшого встановлюють поблизу стратегічних об’єктів: залізничних колій, військкоматів, військових частин і шпиталю.

Харківське обласне управління СБУ щодо кожного вибуху започатковувало слідство за статтею «умисне пошкодження майна шляхом вибуху». Тільки один вибух, який стався півтора тижні тому в Рок-пабі «Стіна» в СБУ визнали терористичним актом.

Керівники харківських правоохоронних органів заявляють, що закладення вибухівок у мегаполісі та області – це справа членів терористично-диверсійної організації «Харківські партизани».

«Що з вибухами? Війна» – харків’янин

Діє розгалужена агентура, яка постійно підживлюється матеріально і тактично з сусідньої держави
Юрій Данильченко

«У місті діє розгалужена агентура, яка постійно підживлюється матеріально і тактично з сусідньої держави. Головна ціль терористичної організації «Харківські партизани» – це скоєння терористичних актів», – повідомив прокурор області Юрій Данильченко.

Правоохоронці запевняють, що всі їхні зусилля спрямовані на виявлення вибухівки ще до того, як механізм спрацює, на пошук терористів і припинення діяльності каналів постачання зброї, мін та інших небезпечних матеріалів, які можуть бути задіяні під час терористичних актів.

Самі ж харків’яни з осторогою сприймають тривожні новини про нібито «заміновані» станції метро, будівлі обладміністрації та залізничного вокзалу, а також останні вибухи в різних районах міста.

– Є за себе страх, за своїх батьків. У мене мама їздить на роботу, їздить за місто.

– У кожної людини є інстинкт самозбереження.

– Що з вибухами? Війна. Страшно за рідних, за себе не боюся.

– У мене маленька дитина, тому я намагаюся не ходити в місця масового скупчення.

Якщо побачили підозрілі предмети, не підходьте до них і не торкайтеся – з антитерористичного відеоролика

У ситуації, що склалася, головне не панікувати, просять людей психологи і правоохоронці. У Службі безпеки України закликають всіх до пильності, а коли хтось вже побачив підозрілий пакет, нічийну сумку чи людину, яка проявляє необґрунтований інтерес до громадських та стратегічних місць, то просять одразу повідомляти про це в міліцію чи СБУ. Так радять автори щойно створених соціальних аудіо- та відеороликів.

Телефонуйте правоохоронцям, але по можливості не з мобільного. Радіосигнал може викликати спрацювання вибухівки

«Якщо ви побачили сторонні підозрілі предмети, не підходьте до них і не торкайтеся.Телефонуйте правоохоронцям, але по можливості не з мобільного. Радіосигнал може викликати спрацювання вибухівки», – йдеться в інформаційному ролику.

Відео 1
Будь ласка, зачекайте
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:30 0:00


Хотілося аби це виглядало реалістично – режисер Наталя Дрозд

Створення антидиверсійних роликів – це ідея голови Харківської обласної державної адміністрації Ігоря Балути, розповідають автори Наталя Дрозд та Владислав Сакович. У 30 секундних ігрових сюжетах показують нібито диверсанта, що фотографує танки та заборонені об’єкти аеропорту, ймовірні вибухові пристрої, на які варто звертати увагу. Головний меседж роликів – кожен із очевидців підозрілої історії має бути не спостерігачем, а пильним і небайдужим громадянином.

До зйомок антитерористичних міні історій були залучені актори харківських театрів.

«Ми навмисно не брали обличчя надто впізнавані, аби глядач це не сприйняв як акторську гру чи профанацію. Хотілося, аби це виглядало реалістично», – розповіла Радіо Свобода перший заступник директора департаменту масових комунікацій ОДА, режисер соціальних роликів Наталя Дрозд.

Антитерористичні ролики демонструватимуть не тільки по місцевих телеканалах, а ще й на великих екранах торговельних центрів, станцій метрополітену та рекламних маніторах на вулицях.

Відео 2
Будь ласка, зачекайте
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:30 0:00

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG