Доступність посилання

ТОП новини

Путін для росіян богоподібна істота?


Президент Росії Володимир Путін не просто користується майже дев’яностовідсотковою підтримкою своїх підданих. Для багатьох він більше, ніж національний лідер, а для декого – богоподібна істота. У Росії не лише «мироточать» його «ікони», портрети, разом із портретом Дмитра Медведєва, «творять чудеса», у Москві проводять публічні лекції про «божественну природу» Путіна.

Про те, що російський президент Володимир Путін прийшов до влади незвичайним шляхом, писало чимало політологів. Вони вказували на те, що його практично призначила політична еліта, яка стояла за тяжкохворим тодішнім президентом Росії Борисом Єльциним. Проте є в Росії чимало людей, які вбачають у цьому руку провидіння.

У своїй публічній лекції православний активіст Дмитро Цоріонов, відомий ще під прізвищем Ентео, яка відбулася в престижному центральному районі Москви Китай-город і зібрала близько 60 осіб, йшлося про те, що в Путіна увійшов Бог. А сталося це ще в момент його таємного хрещення у дитинстві.

«Правдивий Бог вмістився в такому маленькому Володимирі Путіні. Це – факт».

Усі вчинки Путіна, які оспівувало російське телебачення, виявлялися проявами його божественної сутності, пояснював православний активіст адептам нового культу.

«Він усвідомив, що метою його життя є єднання з Богом. І коли він причастився, Бог перебуває в ньому. Коли він робить добрі справи, наприклад, розганяє мітинг опозиції чи абсолютно героїчно рятує білих журавлів, він робить добру справу і за це Бог дає йому благодать. Він посилює присутність у Володимирі Путіні. Володимир Путін стає живим храмом, в якому перебуває Творець світів», – розповідає Дмитро Цоріонов.

«Стьоб» чи культ?

Чи дійство було витонченим московським стьобом, чи зародженням релігійного культу, присутні не мали єдиної думки. Лекція, на якій побував кореспондент Радіо Свобода в Москві, часом переривалася бурхливим реготом, а часом вибухами овацій.

А тон розмові про те, «чи стане наш президент Володимир Путін Богом по благодаті, тобто, чи матиме він все те, що і Творець Всесвіту, крім спілкування в Його незбагненною сутністю?», або «чи буде воля Володимира Володимировича з’єднана з волею Бога і досягне непохитності в добрі?» задала англомовна реп-композиція «Я крутий, як Путін».

А поки відвідувачі втішалися звуками композиції, на стіні проектувалася фотографія Путіна з підписом «Володимир Путін і Бог».

Візантійське обожнення правителя

Російська дослідниця, авторка книжки «Містика Путіна: за лаштунками російського культу влади», Анна Арутюнян вважає, що російська традиція поклоніння бере початок у візантійському обожненні правителя. Але, не її думку, жрець нового культу Ентео намагається не переходити межу між обожненням та ідолопоклонством.

«Як він це сформулював – було неможливо розрізнити, чи він вважає, що Путін є божеством, чи він вважає, що людина, створена за подобою божою, є божим сотворінням, як усі ми», – говорить дослідниця.

Над матеріалом працювали Марія Щур та Tom Balmforth.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG