Доступність посилання

ТОП новини

Батальйон «Київ-1» долучився до наведення порядку на майдані Незалежності


Активісти самооборони під час зіткнення з бійцями батальйону «Київ-1», Майдан Незалежності, Київ, 7 серпня 2014 року
Активісти самооборони під час зіткнення з бійцями батальйону «Київ-1», Майдан Незалежності, Київ, 7 серпня 2014 року

Сміття під ногами, залишки наметів та знайомий ще з зими запах горілих автомобільних шин – так виглядає ввечері Майдан. Київська влада руками комунальних службовців у четвер звільнила проїжджу частини у бік Європейської площі та демонтувала деякі намети. Активісти обурені: їх про це не попереджали.

Майданівці закликають відбудовувати барикади
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

Зараз на Майдані спокійно: активісти прибирають сміття, що залишилось після демонтованих барикад та наметів, підмітають вулиці від попелу спалених шин. Неподалік від сцени зібралась частина активістів, що обговорюють нинішнє рішення київської влади очистити проїжджу частину в бік Європейської площі.

Комунальні служби та бійці батальйону «Київ-1» почали збиратись на Хрещатику близько 9-ї години ранку. На місці працювала комунальна техніка: трактори, вантажні машини, кран. Активісти намагались запобігти демонтуванню барикад та наметів: на знак протесту підпалили шини поруч зі сценою. Один із активістів, що намагався протидіяти комунальникам, назвав це початком третього Майдану. На його думку, на сході українську націю нищать сепаратисти, а в Києві це робить офіційна влада руками «колишніх побратимів по Майдану».

Активісти самооборони під час зіткнення з бійцями батальйону «Київ-1», Майдан Незалежності, Київ, 7 серпня 2014 року
Активісти самооборони під час зіткнення з бійцями батальйону «Київ-1», Майдан Незалежності, Київ, 7 серпня 2014 року

«Прийшли без попередження батальйон «Київ-1» і комунальні служби. «Київ-1» – це ті самі хлопці, які разом із нами воювали, тут стояли. Зараз із них зробили той самий «Беркут», проти якого нам доведеться воювати», – обурюється один із активістів Майдану.

У той час, коли пожежники гасили шини, міліція та бійці «Київ-1» намагались стримувати протестуючих. Останні кидались камінням та «коктейлями Молотова», співали гімн. Правоохоронці застосовували подразнювальний газ, аби відтіснити активістів.

Мешканці Майдану заявляють: перед тим, як щось демонтовувати, київська влада повинна була порадитись із ними. Натомість сьогоднішні дії в частині центру стали спланованою акцією, вважають вони. Активісти розповідають: останні тижні Майдан активно дискредитували. Саме для цього, за їхніми словами, кілька днів тому в наметове містечко приїхав представник київського ресторану «Чачапурі» і попрохав про допомогу та захист від активістів. Проте, коли ті приїхали до ресторану, там на них уже чекали бійці батальйону «Київ-1». Як наслідок сутички, розповідають мешканці Майдану, три десятки активістів арештували. Саме свободою цих людей київська влада шантажувала майданівців, вимагаючи добровільно залишити центр міста, – саме на цьому баченні подій наполягав у розмові з Радіо Свобода майже кожен співрозмовник-активіст. У цьому переконаний також один зі священиків, що досі живе на Майдані. На його думку, мер міста Віталій Кличко не йде на діалог із активістами, а натомість намагається силою витіснити людей із Майдану.

​«Таким бандитським методом: прийти з автоматами і стріляти по нас – ми не відступимось. Ми не мали ні автоматів, нічого», – кажуть нинішні мешканці Майдану.

Комунальні служби знесли частину наметів та барикад, зараз вивозять залишки сміття з дороги та тротуарів Хрещатика. Олег, працівник комунальних служб, розповідає: йому та колегам дали наказ швидко прибрати місто.

«Майдан свою роль виконав, я так вважаю. Але треба з ними вести переговори. Є у нас Парубій, він був на Майдані весь час, був Луценко. І просто вони мають з ними переговорити. А якщо просто давати команду прибирати – нічого не буде», – додав він.

Активісти зазначають: їх обурює, що київська влада не радиться із Майданом у принципових питаннях. Вони наполягають: Майдан розійдеться тоді, коли переоберуть парламент, закінчиться війна, а Крим повернеться до складу України.

Кілька депутатів партії УДАР, до яких звернулося Радіо Свобода, не змогли прокоментувати, чому Кличко не вийшов до активістів Майдану, щоб обговорити майбутнє наметового містечка в Києві.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG