Міністерство юстиції України звернеться до Ради Європи з проханням визнати, що українська льотчиця Надія Савченко перебуває на території Росії як заручниця.
«Ми зараз включилися у цей процес із МЗС. МЗС зараз працює на дипломатичному рівні, а ми, зі свого боку, почали готувати відповідну заяву до Ради Європи... щоб визнали, що вона – заручник і що до неї застосовуються нелюдські умови... Далі вимога до Росії – видати цю людину», – заявив у чевтер міністр юстиції Павло Петренко.
Міністр уточнив, що, за наявною інформацією, Савченко не дають можливості спілкуватися з родичами, і це можна розцінювати як нелюдські умови.
Петренко наголосив, що і українська льотчиця, і затриманий в Криму за підозрою в підготовці терактів український кінорежисер Олег Сенцов, фактично є в’язнями сумління і заручниками.
У Слідчому комітеті Росії стверджують, що Савченко під виглядом біженки нелегально перетнула кордон Росії і була затримана під час перевірки документів в одному з населених пунктів. Російські слідчі заявляють, що українська льотчиця проходить як підозрювана у кримінальній справі про вбивство російських журналістів під Луганськом.
Тим часом прокуратура Луганської області відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного позбавлення волі штурмана-оператора гелікоптера Мі-24 і бомбардувальника Су-24 Надії Савченко.
Як повідомили у прес-службі прокуратури Луганської області, відомості про вказане кримінальне правопорушення внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 3 статті 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини).
Слідство проводить Сватівський райвідділ головного управління МВС України в Луганській області. Досудове розслідування триває.
Військову льотчицю Савченко бойовики захопили в полон у зоні АТО на сході України. Зараз вона перебуває в слідчому ізоляторі в російському Воронежі.
Російський Воронезький обласний суд ухвалив у четвер рішення перекласти українською мовою матеріали кримінальної справи проти українського офіцера Надії Савченко, повідомили в суді.
«Сьогодні суд задовольнив клопотання захисту й ухвалив повернути матеріали справи в районний суд для їх перекладу рідною мовою обвинувачуваної відповідно до норм російського Кримінально-процесуального кодексу», – процитувала агенція «Українські Новини» прес-секретаря суду Лада Петіна.
Раніше, в середу, в МЗС України звернулися до міжнародного співтовариства із закликом допомогти звільнити українську льотчицю Надію Савченко.
Україна звертається до світової спільноти по допомогу у звільненні Савченко