Доступність посилання

ТОП новини

Український режисер із Криму в руках ФСБ: жодних коментарів навіть дипломатам


Кінематографісти вимагають у ФСБ відпустити кримського колегу
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Кінематографісти вимагають у ФСБ відпустити кримського колегу

Київ – Припинити репресії в Криму і відпустити українського режисера Олега Сенцова, якого ФСБ затримала у Сімферополі, вимагали його колеги під російським посольством у Києві. Зараз ніхто офіційно не повідомляє, де фізично перебуває затриманий, і що з ним буде. До мітингувальників ніхто не вийшов, а в Міністерстві закордонних справ України кажуть, що російський уряд не відповідає на їхні запити щодо перебування Сенцова та ігнорує вимогу дозволити режисерові зустріч із українським консулом.

Українські кінематографісти пікетували посольство Російської Федерації у Києві з вимогою звільнити затриманого у Сімферополі кримського режисера Олега Сенцова. За словами організаторів акції, наразі про місце перебування митця їм невідомо. Є інформація, що ФСБ звинувачує його у підготовці теракту в Криму.

Голова Спілки кінематографістів України Сергій Тримбач каже, що Сенцова ніби етапували до Москви, але офіційного підтвердження досі немає. «Ми вже кілька днів як звернулися до ФСБ із запитом щодо надання інформації про Олега Сенцова. Відповіді немає», – зазначає він.

Колеги режисера переконані: арешт пов’язаний із тим, що Сенцов публічно підтримував Євромайдан. Кінознавець Володимир Войтенко, зокрема, розповів: «Сенцов був просто громадянином на Майдані. І очевидно, що його заарештували за його громадянську позицію. Він – кримчанин, і в Криму він теж виявляв цю позицію, але вона абсолютно не пов’язана із насильницькими діями».

Зараз митці збирають підписи під петицією до ФСБ Росії з вимогою звільнити Олега Сенцова. Про це Радіо Свобода розповів режисер-документаліст Дмитро Тяжлов. За два дні зібрали 19 тисяч підписів з усього світу, говорить він.

«Розумієте, це тільки версія, що його звинуватили у тероризмі. Офіційного звинувачення досі нема, і зараз його адвокату не дозволено поширюватись про матеріали справи. Адвокат отримав матеріали справи тільки 19 травня, а Олега затримали 11 травня», – зауважує режисер.

Адвокат режисера Дмитро Дінзе відмовився прокоментувати ситуацію Радіо Свобода, оскільки, за його словами, дав підписку про нерозголошення. Раніше в розмові з «Газета.Ru» Дінзе, посилаючись на слідчого, сказав, що Олега Сенцова мали етапувати до «Лефортово», а самого адвоката викликали в управління ФСБ 19 травня.

Дії російських спецслужб не коментують і українським дипломатам

Із посольства до пікетувальників ніхто не вийшов. Відсутність відповіді із російського боку констатують і в українському Міністерстві закордонних справ. Речник установи Євген Перебийніс заявив, що вчора МЗС звернулося вже з другою нотою до Росії, вимагаючи повідомити про долю громадянина України Олега Сенцова, і якщо він в Москві – дозволити українському консулові зустрітися з ним.
Вони порушують міжнародні конвенції, не інформуючи Україну про затримання громадянина
Євген Перебийніс

«Вони порушують міжнародні конвенції, не інформуючи Україну про затримання громадянина, не даючи інформації, де він перебуває, щодо суті пред’явлених йому звинувачень. Тому ми продовжуватимемо наші зусилля щодо, по-перше, з’ясування всіх обставин затримання, щодо організації зустрічі з консулом, і, звичайно ж, щодо організації його звільнення», – зазначив Перебийніс.

Російська кіноспілка підтримує звернення українських режисерів. Днями вона опублікувала відкритого листа на захист Олега Сенцова за підписом голови спілки Андрія Прошкіна. Український режисер Сергій Лозниця, який представляє цього року на Каннському кінофестивалі свою стрічку «Майдан», обіцяв кожну з прес-конференцій там починати зі згадки про затриманого кримського колегу, із яким він знайомий особисто.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG