Доступність посилання

ТОП новини

МВФ: криза в Україні може сповільнити економіку Східної Європи


Згідно з даними Міжнародного валютного фонду (МВФ), ескалація української політичної кризи наражає на небезпеку економічне відновлення Східної Європи.

Слідом за покращенням економіки єврозони, зростання спостерігається в більшості країн Центральної, Східної та Південно-Східної Європи, йдеться в оприлюдненому 29 квітня в Стамбулі звіті МВФ.

«Для регіону в цілому, без урахування найбільших економік, тобто Росії і Туреччини, за прогнозами, зростання збільшиться на 2,3 відсотка в 2014 році. Це майже в два рази швидше, ніж минулого року. Це, звичайно, хороша новина», – зазначив у розмові з Радіо Свобода Асім Хусейн, заступник директора Європейського департаменту МВФ.

Звіт під назвою «Весна 2014. Питання регіональної економіки Центральної, Східної та Південно-Східної Європи» не включає в себе Росію і Туреччину, однак оцінює вплив міжнародних санкцій на російську економіку.

Очікується, що в 2014 році економічне відновлення регіону буде продовжуватися, але слабше, ніж очікувалося раніше, мовиться у звіті.

Після анексії Криму низка країн, в тому числі США, Канада, Японія та країни Євросоюзу наклали на Росію санкції. Негайна реакція ринку виявилася слабкою.

Однак українська криза являє собою нові небезпеки для регіону, йдеться в звіті. Тиск на фінансові ринки України, Росії, Білорусі та Молдови поновлюється через побоювання з приводу санкцій проти Москви.

«Геополітична напруженість між Росією та Україною негативно позначається на довірі. З іншого боку, звичайно, це впливає на російську економіку. Економіка Росії, звичайно, дуже велика, вона також пов’язана з іншими економіками в регіоні», – зауважує Хусейн.

У звіті наголошено, що близько 40 відсотків природного газу і третя частина нафти, що використовуються Європою, потрапляють туди з Росії. У більшій частині Центральної та Південно-Східної Європи це співвідношення ще вище.

Згідно з викладеними у звіті МВФ оцінками, від зниження економічного зростання в Росії серйозно постраждають Молдова, Білорусь і Балтійські країни. Економіки Центральної Європи, а також деяких Балканських країн, наприклад, Сербії і Болгарії, задіяні лише в невеликому експорті в Росію і Україну.

«Існує ризик будь-яких порушень енергетичних потоків. Це мало б мати вплив не тільки на Східну Європу, але і на Західну, яка також сильно залежить від енергетичних потоків із Росії», – сказав Хусейн.

У висновку звіту йдеться про те, що очікуване економічне зростання Центральної, Східної та Південно-Східної Європи тепер буде нижчим, ніж передбачалося в попередньому звіті МВФ «Перспективи розвитку світової економіки» від жовтня 2013 року. Очікуване зростання регіону складе 1,9 відсотка у 2014 році і 2,6 відсотка у 2015 році.

(Переклад Анни Шаманської)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG