Доступність посилання

ТОП новини

Зараз було б зарано робити висновки щодо України – заява місії Європарламенту


Пат Кокс (л) і Александер Квасневський (п), архівне фото
Пат Кокс (л) і Александер Квасневський (п), архівне фото
За рекомендацією президента Європейського парламенту Мартіна Шульца конференція президентів Європарламенту одноголосно ухвалила продовжити мандат спостережної місії Європарламенту до самого Вільнюського саміту «Східного партнерства» і попросила місію знову повернутися до України наступного тижня, мовиться в оприлюдненій сьогодні заяві керівників місії Пата Кокса і Александра Квасневського.

Як мовиться в заяві, причиною такого рішення стало те, що, у зв’язку з тим, що засідання Ради ЄС у складі міністрів закордонних справ має відбутися 18 листопада, керівники місії вважають, що наразі було б іще зарано остаточно вирішувати, що Україна виконала встановлені їй вимоги для підписання на саміті угоди про асоціацію, чи, навпаки, що вона так і не може їх виконати.

На думку Кокса і Квасневського, яку вони називають добре зваженою, питання, які досі не вирішені, ще можна все ж вирішити тим чи іншим чином.

Вирішальним у винесенні висновку є не так сама здатність України знайти вирішення проблеми, як наявність політичної волі до цього, наголосили вони. Тому протягом наступного тижня буде цілком необхідно знайти цю політичну волю, втілити її і дати результат, додали керівники місії Європарламенту.

Місія також закликала всі сторони в Україні конструктивно використати короткий час, який залишився, щоб досягти історичного консенсусу, який зможе призвести до успіху саміту у Вільнюсі. Керівники місії нагадали, що час на виконання визначених умов для підписання угоди про асоціацію на цьому саміті 29 листопада збігає, і остання перед самітом сесія парламенту в Україні відбудеться наступного тижня. При цьому Кокс і Квасневський, які щойно повернулися зі своєї вже 26-ї поїздки до України, зазначили значний поступ, уже досягнений у намаганнях виконати ці умови, але звернули увагу на хронічну взаємну недовіру між владою і опозицією у Верховній Раді.

Тому, заявили вони, через таку невирішену ситуацію вони виступили сьогодні з проміжною заявою, а не з остаточним звітом.

Раніше планували, що вони мають остаточно прозвітувати про роботу місії сьогодні з тим, щоб їхній звіт розглянули міністри закордонних справ країн-членів Євросоюзу на засіданні Ради ЄС на початку наступного тижня, 18 листопада, і ухвалили остаточне рішення, чи підписувати з Україною угоду про асоціацію на Вільнюському саміті. Цю дату звіту місії вже кілька разів переносили.

Сьогодні вранці, перебуваючи в Києві, Кокс і Квасневський заявляли, що останнім терміном для ухвалення євроінтеграційних законів, яких Євросоюз вимагає від України для підписання угоди про асоціацію наприкінці місяця, є 19 листопада – день, коли Верховна Рада має зібратися на чергове сесійне засідання.

Сьогодні Верховна Рада, яка збиралася на позачергове засідання, не змогла ухвалити цих законів.

Україна сподівається підписати з ЄС угоду про асоціацію на саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі наприкінці цього місяця, але для цього Київ має виконати низку вимог Євросоюзу. Серед них – реформи судочинства і виборчої системи, а також вирішення проблеми вибіркового правосуддя – під цим останнім пунктом фактично мають на увазі надання ув’язненій Юлії Тимошенко можливості вийти з-під варти для лікування за кордоном на тих чи інших умовах. Саме за виконанням цієї останньої вимоги спостерігає місія Європарламенту.
XS
SM
MD
LG