Доступність посилання

ТОП новини

Арештовані рахунки товариства-розробника програмного забезпечення доступу до держреєстрів


Накладено арешти на рахунки товариства, що є розробником програмного забезпечення доступу до державних реєстрів. Як інформує УНІАН, про це повідомила під час прес-конференції міністр юстиції України Олена Лукаш.
За її словами, учора, 14 жовтня, було накладено арешти на 19 розрахункових рахунків з ТОВ «Артмайстер» та ТОВ «3-Т» у трьох банківських установах і найближчим часом триватимуть слідчі дії.

Вона нагадала, що 8 жовтня було винесене повідомлення про підозру у вчиненні злочину двом посадовим особам ДП «Інформаційний центр», яких згодом було оголошено в розшук.

«11 жовтня Печерським районним судом міста Києва винесено ухвалу про їх затримання та доставку в суд», – сказала міністр.

Крім того, зазначила вона, вживаються заходи зі встановлення майна підозрюваних з метою накладення арешту.

«11 жовтня також винесено два повідомлення про підозру співробітникам бухгалтерії підприємства», – додала Лукаш.

Водночас 14 жовтня повідомлення про підозру було винесено також і «посадовій особі ТОВ «Артмайстер».

3 жовтня заступник генерального директора ДП «Інформаційний центр» Вадим Хоруженко заявив про рейдерське захоплення державних реєстрів.
За словами Хоруженка, йдеться про 18 втрачених держреєстрів, серед яких одним з основних є реєстр прав власності на нерухомість, а також дані про шлюби, народження, смерті. Хоруженко зауважив, що маючи такі дані, «нечисті на руку люди» можуть їх легко використовувати в своїх цілях, оскільки перевірити достовірність документів у зв`язку з втратою реєстру фактично неможливо. У відкритому зверненні «Інформаційного центру» наголошувалося, що «з 1 жовтня 2013 року роботу всіх реєстрів Міністерства юстиції було припинено». Того ж дня міністр юстиції Лукаш заявила, що державні реєстри «не постраждали і є неушкодженими», оскільки жодні сторонні особи не мали до них доступу. 7 жовтня Міністерство юстиції повідомило, що створено всі умови і технічні можливості для відновлення роботи всіх єдиних і державних реєстрів. Згідно з повідомленням, СБУ за наслідками проведеної перевірки підтвердила повноту і цілісність всіх реєстрів. Мін‘юст також стверджує, що просочування інформації з персональними даними громадян України не сталося.
У міністерстві нагадали, що роботи з відновлення функціонування держреєстрів велися з 1 жовтня. Роботу Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень і Державного реєстру речових прав було частково відновлено 3 жовтня, а в повному обсязі ці реєстри запрацювали 4 жовтня.
XS
SM
MD
LG