Доступність посилання

ТОП новини

Кількість жертв кровопролиття в Єгипті перевищила 520


«Мусульманське братство» закликало своїх прихильників вийти на вулиці у четвер – через день після розгону демонстрантів у Каїрі.

За словами представників ісламістського руху, планований мітинг проходитиме на знак протесту проти дій сил безпеки, які у середу штурмували два наметові табори протестувальників у столиці.

Втім, прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у четвер закликав до термінового засідання Ради Безпеки ООН для обговорення масових вбивств у Єгипті.

«На тих, хто залишається байдужим перед обличчям цієї різанини, лежить така ж відповідальність, як і на тих, хто її здійснив. Рада Безпеки ООН повинна провести екстрене засідання в самий найближчий час», – заявив Ердоган на прес-конференції в Анкарі.

За даними Міністерства охорони здоров'я Єгипту, в результаті розгону демонстрантів у Каїрі в середу загинуло щонайменше 525 людей і поранено близько 3 700. «Мусульманське братство» каже, що було вбито понад 4 500 осіб.

Розгін двох таборів прихильників екс-президента Мухаммада Мурсі в середу призвів до спалахів вуличного насильства, що змусило тимчасову владу країни ввести надзвичайний стан і комендантську годину.

Насильство в Єгипті викликало різку критику як в мусульманському світі, так і з боку західних країн, у тому числі США.

Лауреат Нобелівської премії миру Мохамед Барадей, на знак протесту, подав у відставку з посади віце-президента Єгипту. Його відхід може підірвати довіру до нового керівництва країни у прихильників реформ.

Тимчасовий прем'єр-міністр Єгипту Газем Беблаві в телевізійному зверненні до народу сказав, що країна пережила «важкий день». Висловивши жаль з приводу кровопролиття він, одначе, не вибачився за розгін прихильників екс-президента. За його словами, вони неодноразово отримували попередження з вимогами розійтися, і до переговорів з ними залучалися іноземні посередники.

Лідери «Мусульманського братства», який підтримав Мурсі, назвали розгін демонстрантів «різаниною». Деякі з них були заарештовані під час зачисток двох наметових таборів, безліч інших ісламістів були також затримані, і тепер майбутнє раніше забороненого руху – неясне.

У середу за поліція застосувала сльозогінний газ і броньовані бульдозери для знесення барикад у двох таборах протесту в різних районах Каїра, де прихильники Мурсі збиралися після його усунення від влади військовими 3 липня.

Згідно з повідомленнями, у четвер вранці у столиці відносно спокійно.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG