Доступність посилання

ТОП новини

У Вашингтоні приймали матір і вдову Магнітського


Наталія Магнітська
Наталія Магнітська
Список Магнітського спрямований не проти Росії, а проти конкретних порушників прав людини. Про це заявила у Вашингтоні мати загиблого російського юриста, через справу якого США оголосили санкції проти групи російських чиновників. Мати Сергія Магнітського, його вдова і 11-річний син вперше приїхали до США, щоб зустрітися з американськими законодавцями, які підтримали санкції.

Доля російського юриста Сергія Магнітського в очах багатьох на Заході стала символом несправедливості у Росії. 72-річна мати юриста, Наталія Магнітська, під час виступу у Вашингтоні спростувала думку міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, який назвав «акт Магнітського» «антиросійським».

Цей закон не спрямований проти Росії. Він спрямований проти тих людей, які порушували закон
Наталія Магнітська
«Мені б дуже хотілося, щоб більше не було таких ситуацій, коли були б необхідні такі закони. Мені б хотілося, щоб ухвалювали такі закони, які об’єднують країни. Моя особиста думка – цей закон не спрямований проти Росії. Він спрямований проти тих людей, які порушували закон, і я сподіваюся, що завдяки цьому закону таких людей буде менше і менше»,заявила Наталія Магнітська.

У 2009 році її син помер у 37-річному віці у слідчому ізоляторі, куди потрапив після того, як почав викривати корупцію у російські владі. Коли юрист повідомив про підозри, що з російського бюджету вкрали 230 мільйонів доларів, то його самого посадили за підозрою у фінансових злочинах.

12 квітня Білий дім оприлюднив список 18 російських урядовців, яким, згідно з «актом Магнітського», заборонений в’їзд до США й обмежені грошові операції у США. У відповідь Москва назвала свій список американців, нібито причетних до порушень прав людини.

Прийом у Вашингтоні на честь рідних Сергія Магнітського у середу влаштувала американська правозахисна організація Freedom House («Дім Свободи»).

У США сподіваються на схожий крок і Євросоюзу

Конгресмен Джеймс Макґаверн, один із ініціаторів «акту Магнітського», на цій зустрічі передав копію законопроекту рідним покійного російського юриста.

Сподіваюся, що одного дня цей закон застаріє і ім’я Магнітського будуть пов’язувати з рухом Росії до справедливішого суспільства
Джеймс Макґаверн
«Я щиро сподіваюся, що одного дня цей закон застаріє і ім’я Сергія Магнітського завжди будуть пов’язувати з рухом Росії до справедливішого суспільства, де чути критичні голоси і де немає більше корупції і порушень прав людини», – заявив американський політик.

Джеймс Макґаверн висловив сподівання, що нове американське законодавство також підштовхне до схожого кроку Європейський союз. Оглядачі вважають, що європейські санкції будуть болючішими, бо росіяни тримають у Європі набагато більше грошей, ніж у США.

В інтерв’ю Радіо Свобода конгресмен сказав, що вірить Білому дому, що робота над списком Магнітського ще триває. Макґаверн не відповів конкретно на запитання, чи є у таємному додатку до «чорного» списку імена чеченського лідера Рамзана Кадирова чи голови Слідчого комітету Росії Олександра Бастрикіна, зазначивши, що не може порушувати закону, але додав, що там є «всі імена, які того варті».

Тим часом у Росії посмертно судять самого Сергія Магнітського та заочно його ділового партнера із західного інвестиційного фонду Hermitage Capital Management Вільяма Браудера.

Матеріал підготували Мар’яна Драч, Richard Solash
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG