Доступність посилання

ТОП новини

Литва і Луценко закликають ЄС підписати з Україною угоду про зону вільної торгівлі (європейська преса)


Прага – Європейська преса прогнозує погану атмосферу під час саміту Україна–ЄС 25 лютого, маючи на увазі відсутність прогресу в Києві щодо виконання умов Брюсселя, необхідних для підписання угоди між ЄС та Україною. Юлія Тимошенко та Юрій Луценко, лідери опозиції, дотепер в ув’язненні. Рішення Європейського суду з прав людини щодо Луценка українська влада виконувати не збирається, хоча сам колишній міністр закликає ЄС підписати угоду з Україною. Також Литва, що головуватиме в ЄС із 1 липня, переконує Брюссель прискорити процес підписання угоди з Києвом. Тим часом на Заході б’ють на сполох щодо засилля олігархів в українських ЗМІ.

Польська Gazeta Wyborcza повідомляє, що «український опозиційний лідер Юрій Луценко звернувся до ЄС із заявою про підписання угоди щодо зближення ЄС з його країною, незважаючи на те, що в Україні є політичні в’язні». Про це повідомила журналістам дружина Юрія Луценка Ірина після зустрічі у понеділок спецпредставників Європарламенту Александра Квасневського та Пата Кокса з самим ув’язненим в колонії на Чернігівщині. Самі посланці Європарламенту ніяких заяв для преси після цієї зустрічі не робили. Ірина також сказала про тверде переконання Юрія Луценка в тому, що Україна має бути членом спільноти ЄС і «вирватися таким чином з євразійської петлі». Луценко також передав через дружину, що «українці не повинні бути покарані двічі нинішньою владою в Україні», маючи на увазі ув’язнення лідерів української опозиції та втрату українцями сподівання на європейське майбутнє.

Брюссельське видання EUObserver інформує, що заступник міністра закордонних справ Литви Вітаутас Ляшкявічус у понеділок переконував лідерів ЄС сигналізувати про готовність підписати угоду про зону вільної торгівлі з Україною. Підписання цієї угоди, як зауважує видання, було відкладене після ув’язнення колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко. Брюссельська інтернет-газета також нагадує, що Литва буде головувати в ЄС з 1 липня і до кінця 2013 року. Саме у столиці Литви, Вільнюсі, запланований на листопад саміт з європейськими сусідами зі «Східного партнерства», і йдеться про ймовірність підписання тут угоди між ЄС і Україною.

Російська «Независимая газета» цитує шведського міністра закордонних справ Карла Більдта, який наголошує: «Багато хто говорить, що Янукович коливається між рухом на Схід і на Захід. Але зараз я бачу, що він рухається просто донизу. Тому що він зіпсував відносини як із Росією, так і з Європейським союзом. Чи базується це на розрахунку, чи на помилках? Скоріше, на останньому». Видання з Москви також цитує експертів, котрі вважають, що саміт Україна – ЄС 25 лютого «пройде у поганій атмосфері», що закінчиться «повною міжнародною ізоляцією України».

International Herald Tribune публікує матеріал Джуді Демпсі про посилення тиску на європейські ЗМІ з боку власників, особливо з боку олігархів в Україні. Автор наголошує, що журналісти регулярно скаржаться на місцевих ділових босів, які загрожують забрати свою рекламу зі ЗМІ, якщо видання продовжать критикувати їхні компанії чи розкривати корупцію. Це стосується, як зауважує Джуді Демпсі, Литви й України: в обох країнах олігархи, які є також членами парламентів, диктують редакційну політику та роблять все можливе, щоб перешкодити розслідуванню корупції. Тут цитують також генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Яґланда, який вважає, що ситуацію зі ЗМІ та з їхнім протистоянням корупції в Україні значно погіршують «залежні від влади суди».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG