Доступність посилання

ТОП новини

Євгенія Тимошенко приверне увагу Ради Європи до долі матері


23 січня у Страсбурзі Євгенія Тимошенко, дочка ув’язненого екс-прем’єра України, збирається зустрітися з представниками європейських структур. Опозиція таким чином намагається привернути увагу Заходу до долі Юлії Тимошенко після того, як її звинуватили у співучасті в убивстві. Тим часом генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Яґланд вважає, що реформувати українське судочинство важливіше, ніж відвідувати Юлію Тимошенко за ґратами.

Європейські лідери повинні отримати не викривлену, а реальну інформацію про події в Україні, тому Євгенія Тимошенко їде до Страсбурга. Про це заявляють у партії «Батьківщина». Напередодні на прес-конференції в Києві Євгенія Тимошенко розповіла про погіршення стану здоров’я матері. Вона також відкинула офіційні звинувачення у причетності Юлії Тимошенко до вбивства народного депутата Євгена Щербаня у 1996 році.

«Завжди політв’язнів звинувачують у якихось інших злочинах і якихось кримінальних справах, які не пов’язані з політикою. Тому тепер і пан Пшонка, і пан Кузьмін намагаються давати інтерв’ю за своєю ініціативою, їздити по всьому світу і звинувачувати мою маму в тому, що вона була причетна до вбивства», – заявила Євгенія Тимошенко.

За даними опозиціонерів, 23 січня вона має зустрітися з президентом ПАРЄ Міньйоном, комісаром з прав людини Ради Європи Муйжнієксом і генеральним секретарем цієї організації Яґландом.

Генсекретар Ради Європи: треба змінювати систему

Сам Турбйорн Яґланд у вівторок на сесії в Страсбурзі навів Україну як приклад держави, де довго триває реформа судочинства і висловив думку, що ця реформа важливіша, ніж візити до ув’язненого українського лідера за ґратами: «Дехто квапився відвідати пані Тимошенко в тюрмі, що добре, і я це ціную. Але надто часто відвідувачі думали, що після візиту і після того, як медіа змалювали картину, роботу зроблено, але це мало що змінює».

Голова української делегації в ПАРЄ, регіонал Іван Попеску у коментарі Радіо Свобода відкинув припущення, що у Страсбурзі розгортається інформаційна війна між української владою та опозицією через справу Юлії Тимошенко.

«Ніхто до мене не підходив. Єдиний момент, що протягом цієї сесії ми будемо зустрічатися з президентом Парламентської асамблеї Ради Європи паном Міньйоном. Але це відбудеться, коли буде вільний час. У порядку денному цих питань немає», – зауважив Попеску.

Парламентська Асамблея Ради Європи цього тижня справді не обговорює окремо становища в Україні, але представники української опозиції сподіваються, що питання «політичних в’язнів» винесуть на одну з наступних сесій.

Зміни будуть нескоро?

ПАРЄ раніше вже критикувала Україну за проблеми з демократією, але чи може мати ця організація нині суттєвий вплив на офіційний Київ?

Колишній співдоповідач моніторингового комітету ПАРЄ і колишній радник Юлії Тимошенко за часів її прем’єрства, данський політик Ганне Северінсен у розмові з Радіо Свобода припустила, що зміни в Україні настануть нескоро.

«Влада каже, що прислухається, але цього не робить. Це добре, що ПАРЄ намагається і намагається знову, але я побоююся, що це триватиме довго», – зазначила Северінсен.
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG