Доступність посилання

ТОП новини

Українські олігархи відмивають гроші на Кіпрі (європейська преса)


Прага – Канцлер Німеччини Анґела Меркель, як пишуть газети, попередила Кіпр про те, що йому не варто очікувати особливих винятків у ЄС. У Німеччині підозрюють, що олігархи з Росії і України відмивають гроші через кіпрські банківські офшори. Тим часом Євросоюз створив новий фонд допомоги репресованим у антидемократичних країнах світу. Демократичні сили в Україні також включені до переліку користувачів цього фонду. Експерти у Європі вважають, що місії Європарламенту Квасневського-Кокса не вдалося досягнути своєї головної мети – звільнення з ув’язнення Юлії Тимошенко. Аналітики також висловлюють думку про необхідність особливого терпіння на Заході щодо України.

Брюссельське видання EUObserver повідомляє, що «канцлер Німеччини Анґела Меркель попереджає Кіпр, щоб той не очікував якихось особливих відносин в ЄС щодо, насамперед, його банківської системи, що потерпіла від світової фінансової кризи». Кіпр, де править єдиний у Європі комуністичний уряд, потерпів від грецької кризи і його банки втратили через грецькі фінансові негаразди до 25 відсотків своїх капіталів. Нікосія хотіла б отримати від ЄС 12-мільярдний кредит, але в ЄС, особливо в Німеччині, закликають інші країни спільноти не давати Кіпрові ніяких грошей, бо підозрюють його банківську систему у відмиванні грошей. Тут також відзначено, що поблажливий податковий режим Кіпру привабив сюди українських і російських олігархів, які своїми мільярдами підтримали економіку країни. Видання також цитує канцлера Німеччини Анґелу Меркель, яка заявила, що «не може бути якихось спеціальних умов для Кіпру, бо ми маємо загальні правила в Європі, котрі є обов’язковими для кожного».

Німецька Süddeutsche Zeitung також звертає увагу на Кіпр, цитуючи голову німецьких соціал-демократів Зіґмара Ґабрієля, який заявив про те, що він не може собі навіть уявити, «як німецькі платники податків будуть рятувати кіпрські банки, бізнес-модель яких заснована на участі у приховуванні податків». Газета з Німеччини також цитує чільних брюсельських чиновників, які стверджують, що знають, як інвестують гроші багаті росіяни та українці на Кіпрі, потім отримують громадянство, відкривають анонімні фірми, перебираються до Лондона, а вже звідти інвестують гроші додому – в Росію і Україну.

Польський оглядач Вацлав Радзівіновіч пише на сторінках Gazeta Wyborcza: «Колишній шеф Європарламенту Пат Кокс і колишній президент Польщі Александер Квасневський не досягли головної мети своєї місії в Україні… Вони намагалися звільнити ув’язнену на 7 років Юлію Тимошенко». Експерт також вважає, що Захід повинен мати щодо України «особливе терпіння», і переконаний, що депутати Європарламенту Кокс і Квасневський мають його, бо продовжують свою роботу в Україні.

Вже згадане видання EUObserver інформує, що ЄС започаткував новий фонд допомоги постраждалим борцям за демократію від репресивних, авторитарних режимів на кшталт Білорусі, Єгипту, Марокко та інших країн. Тут також зазначено, що жертви репресій в Україні також можуть звертатися по допомогу від цього фонду Євросоюзу.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG