Доступність посилання

ТОП новини

Помер «національний скарб» Індії (ВІДЕО)


Світ згадує легендарного індійського музиканта Раві Шанкара. Він помер у Сполучених Штатах на 93-му році життя. Музикант мав проблеми з серцем і диханням задовго до смерті після операції у Сан-Дієго. Його пам’ятатимуть як найвідомішого у світі композитора і виконавця індійської класичної музики.

Прем’єр-міністр Індії Манмоган Сінг назвав Раві Шанкара «національним скарбом і світовим послом індійської культурної спадщини». Найбільшу славу Шанкар здобув у 1960-х роках, коли він співпрацював із гуртом The Beatles. Член ліверпульської четвірки Джордж Гаррісон якось назвав Шанкара «хрещеним батьком світової музики».
Раві Шанкар (ліворуч) і Джордж Гаррісон, 1970 рік
Раві Шанкар (ліворуч) і Джордж Гаррісон, 1970 рік
Вони разом виступали на концерті в Бангладеш у 1971 році, на сцені, поруч із такими легендами, як Боб Ділан та Ерік Клаптон. Саме індійський музикант став ініціатором події, яка стала зразком для багатьох інших благодійних концертів, таких, як Live Aid, Live 8, Live Earth.

Але Шанкар був широко відомий в Індії ще до того, як 1966 року зустрів Джорджа Гаррісона і почав його вчити грати на ситарі (багатострунному інструменті, на якому виконують класичну індійську музику).

Шанкар народився у Варанасі, на північному сході Індії, у бідній родині. А коли його старший брат переїхав до Парижа, то Шанкар виступав у його фольклорному ансамблі. Але згодом він покинув танці і присвятив життя грі на ситарі. Шанкар став віртуозом і виступав із концертами від Європи і Північної Америки до Японії. Він написав музику до низки фільмів, а 1967 року відкрив школу музики у Лоc-Анджелесі, який став його домом поряд із Індією.
 Помер «національний скарб» Індії
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

Раві Шанкар також часто читав на Заході лекції про індійську музику. «Західний слухач більше оцінить і отримає задоволення від нашої музики, якщо він слухатиме її відкрито і розслаблено, не очікуючи почути гармонію, чи інші елементи, характерні для західної музики, – казав він. – Також не потрібно порівнювати нашу музику з джазом, незважаючи на імпровізацію та захопливі ритми в обох жанрах музики».

Раві Шанкар також популяризував індійську музику в Радянському Союзі, де виступав у 1954 році, а 1988 року повернувся на концерт у Кремлі.

Останній концерт Раві Шанкар провів разом зі своєю дочкою Анушкою у листопаді цього року в Каліфорнії. Їхні диски, записані окремо, є номінантами на премію «Ґреммі» 2013 року в категорії «світова музика».

Матеріал підготували: Ron Synovitz і Мар’яна Драч
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG