Доступність посилання

ТОП новини

Росія: опозиціонера Удальцова звинувачують в організації масових заворушень (ВІДЕО)


Російського опозиціонера Удальцова повезли на допит
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

Російського опозиціонера Удальцова повезли на допит

У Росії допитали опозиціонера Сергія Удальцова. Координатора руху «Лівий фронт» у супроводі спецназу у середу в Москві доставили в Слідчий комітет Росії для допиту у справі про підготовку до організації масових заворушень. У цій справі, крім Удальцова, проходить ще кілька опозиціонерів. У їхніх квартирах цього ж дня провели обшуки. Удальцову та його соратникам загрожує до 10 років тюрми.

Опозиціонера Сергія Удальцова після допиту відпустили, взявши підписку про невиїзд, хоча спершу були повідомлення про затримання на 48 годин. Справу, в якій фігурує Удальцов, порушили за результатами перевірки даних, викладених у фільмі «Анатомія протесту-2». Цю стрічку показав близький до Кремля телеканал НТВ 5 жовтня. У фільмі стверджується, що Сергій Удальцов і кілька інших опозиціонерів готують силове захоплення влади на гроші з-за кордону. У фільмі містяться кадри, на яких Удальцов нібито обговорює це питання з грузинськими політиками.

За словами представника Слідчого комітету Росії Володимира Маркіна, слідчі дійшли висновку, що цей відеозапис не підробка. «Встановлено, що голос, зокрема в сюжетах, які зняті прихованою камерою відеонагляду у фільмі «Анатомія протесту- 2» належить Удальцову. А сама зустріч, фрагменти якої показані у фільмі, відбулася у другій половині червня 2012 року в одному з житлових приміщень у Мінську», – заявив Маркін.

За версією слідства, Удальцов брав участь у переговорах з головою комітету грузинського парламенту з оборони та безпеки Гіві Таргамадзе. На зустрічі також немовби був присутній консул Грузії у Молдові Міхеїл Іашвілі. Розмова немовби стосувалася пошуку грошей для протестів проти президента Росії Володимира Путіна. Також йшлося про можливі «провокації» за участю «чеченців».

Адвокат: це справа за політику

Сергій Удальцов звинувачує творців «Анатомії протесту» у брехні і заявляє про те, що не винен. «Це свавілля і репресії. Я сподіваюся, що суспільство не промовчить», – заявив він. У відповідь на запитання журналістів про те, чи готовий Удальцов пройти детектор брехні, російський опозиціонер у середу сказав, що «готовий на все». Відразу після фільму Удальцов і Таргамадзе також заявляли, що ніколи не бачилися.

Адвокат Сергія Удальцова, Віолета Волкова, висловила упевненість, що кримінальна справа проти російського опозиціонера пов’язана з його політичною діяльністю.
Останнім часом він став надто сильно дратувати владу своєю політичною активністю
Віолета Волкова

«Ми бачимо справу «6 травня», ми чудово бачимо справу Pussy Riot, де немає приводів для порушення кримінальної справи, але, тим не менше, справа доходить до суду і закінчується вироком. Стосовно Сергія я також не виключаю, що справа може дійти до суду. Я все це пов’язую з політичною діяльністю Сергія, з тим, що останнім часом він став надто сильно дратувати владу своєю політичною активністю», – сказала Волкова.

Крім Сергія Удальцова, слідчі 17 жовтня допитують активіста «Лівого фронту» Костянтина Лебедєва та помічника депутата Державної думи Іллі Пономарьова Леоніда Развозжаєва. Костянтина Лебедєва взяли під варту на 48 годин.

У російській опозиції називають останні події «репресіями», наголошуючи, що оприлюднені кадри змонтовані. Депутат Ілля Пономарьов бачить тут спробу «піару влади».
Можна далі шуміти на центральних телеканалах про те, що проти Удальцова розслідується кримінальна справа, але довести її до вироку неможливо
Ілля Пономарьов

«Якби у правоохоронних органів були реальні підозри про те, що хтось працює на іноземні розвідки або готує терористичні акти, потрібно було б провести оперативно-розшукові заходи за постановою суду, отримати необхідні докази і потім уже порушувати кримінальну справу, заарештувати всіх учасників цього процесу. У даному випадку те, що зробило НТВ, не дає можливості використовувати їхні матеріали як докази в суді. Та плівка, яка є, не може бути доказовою базою, тому що вона отримана незаконним чином, не було санкції суду на те, щоб це записати. Сам факт запису приватної бесіди, якщо вона мала місце, це вже кримінальний злочин – вторгнення в приватне життя. Можна далі шуміти на центральних телеканалах про те, що проти Удальцова розслідується кримінальна справа, але довести її до вироку неможливо», – вважає Ілля Пономарьов.


Правозахисник: у Росії повернулися 1930-і роки

На думку лідера руху «За права людини» Лева Пономарьова, порушення кримінальної справи проти Удальцова і його соратників дає привід згадати про масові репресії 30-х років:
По «Болотній справі» вже сидить 12 осіб, і ми вважаємо їх політичними в’язнями – це вже ознака масових репресій
Лев Пономарьов

«Дочекалися! Давно писали, що у нас спостерігаються ознаки 1937 року, але багато коментаторів говорили, що це перебільшені заяви, що нічого такого немає. Але по «Болотній справі» вже сидить 12 осіб, і ми вважаємо їх політичними в’язнями – це вже ознака масових репресій. Спроба посадити Удальцова і його друзів – це теж продовження масових репресій, тому ми вже можемо говорити, що 30-і роки повернулися», – говорить Лев Пономарьов.

Звинувачення у підготовці до організації масових заворушень, згідно з Кримінальним кодексом Росії, можуть загрожувати опозиціонерам позбавленням волі на строк від чотирьох до десяти років.

Матеріал за даними російської редакції Радіо Свобода

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG