Доступність посилання

ТОП новини

Угорський суддя Кашшаї вкрав в України гол


Віктор Кашшаї
Віктор Кашшаї
Прага – В УЄФА визнають, що судді помилилися під час матчу Україна-Англія, коли не зарахували забитий українцем гол. Про це у середу у Варшаві заявив старший офіцер УЄФА у справах суддівства П’єрлуїджі Колліна. Мільйони телеглядачів побачили у вівторок, як, після удару українця, м’яч перетнув лінію воріт збірної Англії і рахунок у цій грі мав бути зрівняний. Але цього «не побачив» суддя з Угорщини Віктор Кашшаї та його асистенти з відстані кількох метрів. Українська збірна у вівторок у Донецьку програла з рахунком 0:1 і більше не зможе брати участі у чемпіонаті Євро-2012. Які висновки з цієї історії роблять у футбольному світі?

Британські футбольні коментатори з каналу SVT1 чітко визнали після удару українця Марка Девіча по воротах англійця Харта на 62-й хвилині, що м’яч перетнув лінію воріт: «Так – це гол!»

Український коментатор Віктор Вацко також був дуже красномовним: «Пас у вільну зону. Біжить Артем Мілевський. Мілевський з м’ячем, прикриває корпусом, пас на Марка Девіча! Марко, Марко, Маркооооо! Щооо! Так там же гол! Так там же гол! Так це ж гол!»

Російський коментатор «Першого каналу» Віктор Гусєв при незарахованому голі Девіча згадав про все: і про технічні засоби, і про дискусії, навіть охарактеризував угорського суддю на лінії воріт збірної Англії: «Міг бути офсайд, але немає його. Добре, проїхали. Девіч! Виходить один на один, прибирає захисника зі свого шляху! І ось тут, у цей самий момент, я думаю, що десятки, сотні тисяч із вас кажуть: «Пора вводити повтори у футболі! Пора вводити відеофіксацію! Панове, скажіть на милість, а для чого оцей ось хлопець з чесними очима!? Чого нам зараз збільшено показали?»

Президенти ФІФА та УЄФА по-різному оцінюють нові технології у футболі

Коментатори фактично в один голос визнали, що незарахований гол у цьому матчі – помилка, яка цілком змінила гру Англії з Україною.

Так спортивний оглядач The Wall Street Journal Джонатан Клеґґ наголосив: «Поразка України була підсилена гіркотою явної помилки суддів, які не змогли побачити, що на 64-й хвилині удар Марка Девіча досягнув мети і м’яч уже перетнув лінію воріт, аніж Джон Террі вибив його в поле. Заперечення вирівнювання рахунку матчу Україною, врятувало Англію від нервової кінцівки гри».

Президент ФІФА Йозеф Блаттер написав після цього випадку у матчі між Англією та Україною в Донецьку у своєму Twitter: «Після вчорашнього матчу технологія лінії воріт (GLT) вже не можлива альтернатива, а необхідність».

Хоча президент УЄФА, француз Мішель Платіні іншої думки. За його словами, технологія лінії воріт (GLT) не проблема. Проблема – її запровадження. Адже після цього будуть вимагати технологію визначення гри рукою, визначення положення поза грою, і так далі. «Таке може піти далеко і без кінця. Це потім ніколи не зупиниш. Це проблема, якої я й боюся», – зауважив Платіні після скарг на роботу арбітрів. Він вважає, що насамперед треба домагатися «однорідності рішень суддів на полі», тобто максимальної стандартизації їхніх дій. Тоді, може, й не так часто виникатиме запитання, яке ставить коментатор із російського Першого національного телеканалу в Москві: «Панове, скажіть на милість, а для чого оцей ось хлопець з чесними очима!? Для чого нам зараз збільшено показали?»

Читайте більше тут:
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG