Доступність посилання

ТОП новини

Київські офіціанти виступили за ресторани без тютюнового диму


Київ – У Києві офіціанти та активісти громадських організацій виставили владі триметровий рахунок за те, що на робочих місцях вони змушені дихати отруйним тютюновим повітрям. Маніфестанти вимагали схвалити законопроект (у другому читанні) і заборонити куріння в усіх ресторанах, барах та інших місцях відпочинку. На підтвердження своїх слів вони представили результати опитувань українців та висновки Київського міжнародного інституту соціології.

«За бездимні ресторани та права офіціантів! «Ні» дискримінації професії!» – під таким гаслом у четвер у столиці пройшла демонстрація членів Київської асоціації офіціантів та активістів руху «Київ без тютюнового диму».

Під час акції вони представили тютюнову статистику у формі рахунку владі. У ньому, зокрема, значилось, що більше ніж 30 тисяч українських офіціантів працюють у задимлених приміщеннях, які «обкурюють» 64 відсотки українців. Як результат, 10 тисяч смертей від пасивного куріння щороку.

Київські офіціанти пред’явили владі триметровий рахунок
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:19 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Курити – не означає любити «димову завісу» навколо себе
53 відсотки курців вважають, що їхнє право курити є менш важливим, ніж право тих, хто не курить, дихати вільним від тютюнового диму повітрям

Київська маніфестація – це лише невелика частина масштабної Всеукраїнської кампанії, яку планують розгорнути організатори. Станом на четвер було зібрано близько 500 підписів працівників кафе, барів, ресторанів, розповідає координатор медіапрограм регіонального центру громадянського представництва «Життя» Юлія Солоха. Вона посилається на дані дослідження, яке провів Київський міжнародний інститут соціології.

«83 відсотки людей вважають, що вони мають право дихати чистим, вільним від тютюнового диму, повітрям. І є широка підтримка серед тих, хто курить. 53 відсотки курців вважають, що їхнє право курити є менш важливим, ніж право тих, хто не курить, дихати вільним від тютюнового диму повітрям», – наголосила Юлія Солоха.

У той час, як громадські активісти протестують, на своє друге читання чекає законопроект №9474, який має заборонити паління куріння в усіх закритих приміщеннях закладів ресторанного господарства. У першому читанні законопроект набрав 324 голоси.

Відтепер штрафуватимуть не тільки курців, а й власників закладів

На думку голови правління Регіонального центру громадянського представництва «Життя» Андрія Скіпальського, ухвалення нового закону обов’язкове і невідворотне, тому що попередній документ вражає кількістю неточностей та прогалин.
Штраф на власника – від 1000 до 10 тисяч гривень, на курця – до 170

«Дуже важливо, що в цьому законопроекті передбачається також відповідальність власників кафе, барів та ресторанів. У попередньому законі не було адміністративної відповідальності власників. Штраф на власника – від 1000 до 10 тисяч гривень, на курця – до 170. Сума штрафу залежить від того, чи це перше порушення, від того, якого роду цей заклад та де він розташований: у районному центрі чи на Хрещатику», – відзначив Скіпальський.

Куріння в закладах громадського харчування вже заборонили у США, Франції, Німеччині, Іспанії, Ірландії, Литві та більшості європейських країн. Світовий досвід звільнення кафе та ресторанів від куріння доводить позитивні економічні наслідки такого законодавства для власників закладів, а загалом і для держави.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG