Доступність посилання

ТОП новини

Син убитого Щербаня заговорив в унісон із заступником Генпрокурора (європейська преса)


Оглядачі також зауважують, що Кремль намагається загнати Україну до Митного союзу під егідою Росії
Оглядачі також зауважують, що Кремль намагається загнати Україну до Митного союзу під егідою Росії
Прага – Європейські газети звернули увагу на виступи в Україні сина вбитого у 1996 році донецького бізнесмена Євгена Щербаня. Оглядачі звертають увагу, що Руслан Щербань виступив із новими звинуваченнями на адресу Юлії Тимошенко щодо нібито її причетності до загибелі його батька у той час, коли заступник Генпрокурора України Ренат Кузьмін заявив про це ж у Берліні. Експерти також наголошують у пресі, що так званий «сирний торговий наступ» на Україну триватиме і посилюватиметься чи «пивним», чи якимось іншим, бо Кремль намагається загнати Україну до Митного союзу під егідою Росії. У Європі бояться зниження постачання російської нафти і тому консультуються з Україною.

Польська Rzeczpospolita інформує про нові звинувачення «сина вбитого українського політика Євгена Щербаня» проти Юлії Тимошенко, котра, за твердженнями Руслана Щербаня, нібито була зацікавлена у ліквідації його батька як бізнес-перепони і заплатила вбивцям Євгена Щербаня за виконану у 1996 році роботу. Видання зауважує, що під час апеляції у 2003 році у справі про вбивство Щербаня-старшого молодий Руслан Щербань нічого про роль Юлії Тимошенко у загибелі батька не говорив. Газета з Варшави також звертає увагу на те, що звинувачення з боку молодого Щербаня з’явилися відразу після міжнародного розголосу про це з боку заступника Генпрокурора України Рената Кузьміна. Rzeczpospolita цитує представників української опозиції, які вважають, що нові необґрунтовані звинувачення влади проти Юлії Тимошенко мають на меті «зробити все можливе, щоб у суспільстві почали вірити у причетність лідера БЮТ до убивства Щербаня».

Московська «Независимая газета» не лише інформує про скандальний візит до Києва у вівторок глави «Роспотребнадзора» Геннадія Оніщенка, а й висвітлює деякі його суперечливі деталі. Багатьох спостерігачів дивує розмитість вимог російської сторони до українського сиру, який ввозиться до Росії, та всілякі затяжки з чіткими висновками «Роспотребнадзора» щодо якості українських сирів. Лють Геннадія Оніщенка на деяких українських парламентарів та його брутальні репліки на запитання журналістів у Києві змушують оглядачів та експертів давати песимістичні оцінки нинішньому стану торгівлі між Росією та Україною. Аналітики прогнозують, що претензії Москви до українських товарів наростатимуть і розширюватимуться на інші види товарів, наприклад, на українське пиво, бо Геннадій Оніщенко люто заявив у Києві на прес-конференції: «Пиво – це взагалі не продукт». Головна причина наростання торгового тиску з боку Кремля не в українських сирах, а в тому, що в Москві намагаються всіляко заштовхати Україну в Митний союз, де Кремль править балом.

Чеська Lidove noviny спростовує інформацію агентства Reuters про нібито очікуване вже у квітні в Чехії різке зменшення постачання російської нафти. «Ми перевіряли цю інформацію у Словаччині і в Україні, і там немає жодних проблем із об’ємами постачання російської нафти через нафтогін «Дружба» . До того ж постачальник російської нафти і користувач нафтогонами у Центральній Європі – «Транснафта» – виключив обмеження постачання російської нафти», поінформував Lidove noviny генеральний директор компанії «Mero» Ярослав Пантучек. Фірма «Mero» є одним із головних користувачів нафтогонів у Чехії.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG