Доступність посилання

ТОП новини

Чемпіонат Європи: тріумф і тренування


Білоруська біатлоністка Дарія Домрачева раніше перемагала на чемпіонатах Європи
Білоруська біатлоністка Дарія Домрачева раніше перемагала на чемпіонатах Європи
У словацькому біатлонному центрі Брезно-Осрблі завершився чемпіонат Європи. В останні дні змагань північний антициклон, який уже понад тиждень морозами дошкуляє жителям України, прорвався і до Словаччини. Через це організатори дещо змінили програму стартів: у четвер на дистанцію естафети жіночі і чоловічі команди виходили майже водночас.

Саме на жіночу естафету найбільше чекали українські шанувальники біатлону. Четвірка у синьо-жовтій формі мала майже ідеальний склад: до перевірених учасниць таких перегонів Валі і Віти Семеренок та Олени Підгрушної вдруге в сезоні приєдналася Юлія Джима. Сильнішою могла б зробити українок хіба що Наталія Бурдига, але колишня росіянка не могла виступати у Словаччині через вікові обмеження.

Квартет не підвів – лише на першому етапі суперниці конкурували з Джимою, а коли до справи взялася Валя Семеренко, то опонентки навіть спини українок бачили зрідка. На фініші чемпіонки Європи «привезли» срібним призеркам росіянкам понад хвилину.

Втім, це й не дивно: українська збірна – одна з небагатьох, які надсилають на континентальні першості усіх найкращих. Єдиним обмеженням є вік, який не має перевищувати 26 років.

І хоч багато уболівальників скептично ставляться до таких перемог, говорячи про «тренування з підвищеною відповідальністю», президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак наполягає: чемпіонат Європи – повноцінний і самодостатній турнір. Він наводить приклад росіян, у складі яких на Кубку світу зараз «вистрілили» ті, хто ще торік змагався на континентальному рівні. Приміром, Євген Гаранічев цього тижня на сьомому етапі Кубка планети в норвезькому Голменколлені переміг у спринтерській гонці.

Збірна України завершила відкритий чемпіонат Європи на першому місці, здобувши три золотих і п’ять срібних медалей. Другими стали росіяни, в активі яких також три золоті нагороди, але решта здобутків скромніша – одне «срібло» і три «бронзи».

На першості Європи серед юніорів, яка проводилася паралельно, українці теж не пасли задніх і здобули по одній золотій, срібній і бронзовій нагороді. Попереду виявилися юні норвежці і росіяни.

Великі пристрасті «маленького футболу»

У Хорватії триває чемпіонат Європи з футзалу – гри у футбол в закритих приміщеннях на майданчику розмірами 20 на 40 метрів. Збірна України свого часу була серед законодавців футзальної моди на континенті – 2001 і 2003 років «синьо-жовті» ставали срібними призерами таких змагань.

Цього разу підопічні незмінного наставника команди Геннадія Лисенчука вже виконали завдання-мінімум – увійшли до вісімки найкращих. Для цього вистачило перемоги в стартовому поєдинку зі словенцями з рахунком 6:3. У суботу українці без шансів програли чинним чемпіонам Старого світу іспанцям (1:4, при цьому вже після першої 20-тихвилинки суперники вели перд з різницею в чотири м’ячі).

У понеділок, 6 лютого, збірна України проведе чвертьфінальну зустріч з господарями турніру хорватами. Знаючи, наскільки палкими є вболівальники «картатих», неважко припустити, що команді Лисенчука доведеться непросто. Втім, у відбірному турнірі, який відбувався в Баку, українці переконливо перемогли своїх майбутніх суперників – 4:1.

«Ми готові довести, що наша бакинська перемога над хорватами − не випадковість, − сказав головний тренер збірної України після того, як дізнався про майбутнього суперника. − Так, вони гратимуть за шаленої підтримки рідних трибун, а нам додасть незручностей переїзд із Загреба до Спліта. Складні погодні умови паралізували авіапростір над Хорватією. Переїзд залізницею відбере значно більше часу. Однак усе це не має стати на заваді нашій меті − повернутися додому з одним із комплектів нагород».
  • Зображення 16x9

    Антон Шульга

    Працюю на Радіо Свобода з квітня 2010 року. Редактор та ведучий ранкових новин. Попередній трудовий досвід також пов’язаний із радіо – обласним державним у Луганську, «Радіо-Ера» в Києві. Народився 1975 року у Жовтих Водах на Дніпропетровщині. Вищу освіту отримав у Луганському державному педагогічному університеті ім. Тараса Шевченка.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG