Тоні Гелпін зауважує на сторінках лондонської «Таймз», що Тимошенко вигнали із залу суду за образу судді Кірєєва, що завершилося бійкою між міліцією і прихильниками лідера «Батьківщини». Тут також зауважено, що Тимошенко протестувала проти закритого допиту в суді свідків та назвала це «черговим замовленням Президента Януковича». «Таймз» також інформує про нову, вже четверту, кримінальну справу проти Тимошенко, цього разу з боку СБУ, за нібито намагання членів уряду Тимошенко незаконно присвоїти собі 405 мільйонів доларів державних коштів. Тоні Гелпін при цьому нагадує, що «Тимошенко була відома у 1990-і роки як «газова принцеса», яка створила собі благополуччя на енергетичних (газових) оборудках після розвалу СРСР у 1991 році».
Московська «Нєзавісімая газета» не лише інформує про нагадування з боку російських генералів Києву про те, що «Тимошенко винна Росії кілька сотень мільйонів доларів», але й вказує на давній «газовий» зв’язок нинішнього лідера опозиції в Україні зі скандальним прем’єром Павлом Лазаренком, котрого американське правосуддя засудило за «відмивання» сотень мільйонів доларів, украдених в українців. Московське видання також стверджує, що Тимошенко «визнала існування проблеми», тобто боргу її компанії, «Єдиних енергетичних систем України», Росії у сумі в кількасот мільйонів доларів, але всю вину за це звалила на Кучму та Азарова. «Нєзавісімая газета» також зауважує: «чимало українських політологів переконані, що на цьому етапі для лідера опозиції жарти скінчилися», бо «звинувачення у спробах вирішити свої проблеми за державний рахунок, якщо це підтвердиться, буде зовсім інакше сприйнято і на Заході, і в Україні». Це розслідування, в якому неминуче випливе ім’я одіозного для українців Павла Лазаренка, набагато переконливіше, аніж всі три попередні кримінальні справи проти Тимошенко, сказав один із українських експертів московському виданню. Хоча й не виключено, що посилення судового переслідування Тимошенко може об’єднати всіх супротивників Партії регіонів, які бояться, бо кожний має «свій скелет у шафі», що їх також може чекати доля лідера «Батьківщини». До того ж кримінальні справи проти Тимошенко зачіпають інтереси російських політиків, завершує «Нєзавісімая газета».
Німецька «Ді Вельт» іронізує над українськими судовими реаліями, коли пише, що під час судового процесу над Юлією Тимошенко у Києві триває війна нервів і «суддя вимушений втікати від Юлії»… Видання також наголошує, що «емоції на судовому засіданні у середу зашкалювали», і Тимошенко не стомлюється наголошувати про політичний характер цього процесу. «Ді Вельт» додає, що у кінці минулого тижня держсекретар США Гілларі Клінтон та єврокомісар з питань розширення ЄС Штефан Філе закликали владу України до відкритих процесів над опозиційними політиками.
Брюссельське видання EUObserver попереджає, що Росія розпочала операцію проти України з метою повернути її під своє крило. Маються на увазі так звані тарифні атаки (товарні обмеження) з боку Росії та її союзників у Митному союзі – Білорусі і Казахстану – проти України, щоб таким чином змусити Київ відмовитися від укладення угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом, яка б автоматично означала «крах спроб Москви створити противагу ЄС». Видання резюмує, що на сьогодні київська влада нібито твердо стоїть на позиціях євроінтеграції і намагається обходити гострі кути з Росією, що вдається Києву все важче і важче.
Лондонська «Файненшел Таймз» інформує про перші серйозні, але поки що «формальні кроки» Києва з запрошеннями потенційних інвесторів до розробки пропозицій будівництва першого в державі терміналу зрідженого газу. Газета також наводить факти просування співпраці між Україною і США щодо майбутніх мільярдних інвестицій у видобування сланцевого газу на українських теренах. Все це український кореспондент лондонського видання називає бажанням України досягнути «енергетичної незалежності» від Росії. Але, як наголошує він, «до цих схем ще необхідно дозріти, а для цього Києву доведеться продемонструвати стійку енергетичну політику та застосувати її – з чим раніше вникали серйозні проблеми».