За можливість торгувати треба заплатити «вхідні»?
Власники колишнього ринку збудували на місці згарища великий торговельний центр, однак обіцяних торговельних місць на пільгових умовах, заявляють підприємці, вони так і не отримали. Мало того, обурюються вони, за торговельні площі від них вимагають «вступні» – по кілька тисяч доларів за квадратний метр.Торгівці кажуть: частина постраждалих заплатила неофіційні «вступні» адміністрації ринку і тепер працює, а ті, хто відмовився, опинились за бортом.
«У договорі написано: безкоштовно. Та дайте ж людям місця, які їм належать за законом!» – каже підприємець Вікторія Клименко.
Адміністрація нового торговельного комплексу усі звинувачення відкидає. Там кажуть, що місця торгівцям надавали на пільгових умовах: за перші три місяці роботи вони не платитимуть оренду. Що ж до невдоволених, то директор ТОВ «Слов’янський базар» Ольга Василенко пояснює: це ті, хто невчасно звернувся до адміністрації або й взагалі не мав права на пільгові місця.
«На 1 березня з постраждалими підприємцями укладено понад 250 угод на оренду. Адміністрація вжила заходів до інформування підприємців про місце і час укладення договорів. Ми дзвонили по телефону, дали оголошення у пресі. Хто хотів, уклав договори і працює разом з нами», – заявила директор комплексу
«Залишилось кілька невдоволених»
Один із найбільших ринків України – «Слов’янський» у Дніпропетровську – вигорів ущент буквально за кілька годин 22 вересня 2009 року. Пожежа почалось із кіоску швидкого харчуванн й хутко перекинулась на пластикові стіни і торговельні місця. Збитки склали мільйони гривень, більшість підприємців втратила усе, чим вони торгували і на придбання чого брали чималі банківські кредити.
Торговельний центр на місці згорілого ринку компанія-власник будувала на пільгових умовах: міська рада звільнила забудовників від сплати 10 мільйонів гривень на розвиток інфраструктури міста. Натомість адміністрація ринку мала задовольнити робочими місцями усіх погорільців. Саме на таких умовах і підписували півтора року тому угоду підприємці, влада та дирекція ринку.
Наразі ж у департаменті споживчого ринку міськради пояснюють, що та угода юридично неграмотна, але запевняють: усі погорільці отримали пільгові робочі місця.
«Той договір, який був підписаний із колишньою адміністрацією «Слов’янського», з точки зору юридичної недійсний. Всім, хто хотів, місця надали безкоштовно. Залишилось кілька невдоволених», – заявив керівник департаменту споживчого ринку міської ради Олександр Дорошенко.
У міськраді додають: в обуренні підприємців може бути політичне підґрунтя. Між тим близько 200 підприємців із колишнього ринку «Слов’янський» готуються розпочати чергову акцію протесту.