Доступність посилання

ТОП новини

Підприємницький Майдан: учасники не розходяться, влада обіцяє поступки


Київ – На столичному майдані Незалежності триває безстрокова акція протесту підприємців проти Податкового кодексу. Вимоги підприємців залишаються незмінними: перевибори Верховної Ради, відставка уряду та вето Президента на ухвалений парламентом податковий кодекс. Влада, натомість, на думку експертів, ще не визначилася, як їй реагувати на підприємницький Майдан.

У вівторок, попри холодну дощову погоду, учасники акції протесту проти ухваленого парламентом Податкового кодексу продовжували мітингувати на майдані Незалежності. На площі постійно перебуває кількасот мітингувальників. Під вечір людей дещо побільшало.

«Що стосується Податкового кодексу, то зараз влада намагається нас розділити, йдучи на поступки окремим групам, – зазначає координатор акції протесту Олександр Данилюк, – але позиція наша солідарна. Ми будемо боротися за кожну крапку і кому, і за наше право на те, щоб наше законодавство ухвалювалося не за кілька тижнів, а за півроку до нового року, як це записано в Бюджетному кодексі».

Між погрозами демонтажу і обіцянками компромісу

Напередодні суд на прохання київської влади заборонив проведення акції протесту в центрі міста. А сьогодні працівники комунальних служб намагалися демонтувати встановлені на майдані намети. Від можливого демонтажу протестувальників прикривають народні депутати від опозиції. Вони повісили на наметах плакати, що це їхні громадські приймальні, де відбуваються зустрічі з виборцями. Учасники акції протесту відмовилися від пропозиції перейти на іншу столичну площу.

Представники влади заявляють про готовність іти на поступки протестувальникам. Перший віце-прем'єр Андрій Клюєв заявив, що уряд готовий попрацювати над пропозиціями підприємців. Зі схожою заявою про необхідність шукати компроміс виступила і заступник голови Адміністрації Президента Ганна Герман.

Янукович і Азаров зіграють з підприємцями в доброго і злого слідчого?

Політолог Юрій Якименко відзначає, що реакція влади на акцію протесту впродовж доби пом’якшала. «Здається, – зазначає він, – масштаби цієї акції викликали певне здивування у влади: що люди вийшли на протест. Зараз ситуація невизначеності. Тобто, сторони очікують одна від одної певних дій і подальшої поведінки».

На думку політолога Володимира Фесенка, Президент може дослухатися до вимог підприємців і піти їм назустріч.

«Думаю, що в Президента можуть використати ситуацію за логікою доброго і злого слідчого. Злим керівником має бути Азаров, який будь-якою ціною просуває непопулярний податковий кодекс. Добрий керівник Янукович, швидше за все, буде корегувати зміст Податкового кодексу».

Між тим, організатори акції протесту проти Податкового кодексу запланували наступний великий мітинг на четвер.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG