Швейцарська «Дер Штандард» інформує, що наслідком перебування у ці дні делегації західної правозахисної організації «Репортери без кордонів» в Україні стало оприлюднення своєрідно звіту про ситуацію зі свободою преси в українських ЗМІ. «Репортери без кордонів» звернулися у цьому аналізі безпосередньо до Президента Януковича, з яким цього разу членам делегації в Києві не вдалося зустрітися через відпустку голови держави. Міжнародні правозахисники преси прямо закликали Президента України, щоб він особисто сам захищав свободу ЗМІ, заступався за їхні права, що він обіцяв під час виборів і відразу ж після вступу на посаду. Внаслідок триденного перебування в Україні члени делегації «Репортерів без кордонів» констатують почастішання випадків політичного тиску на журналістів і навіть випадків фізичних розправ, як із тележурналістами з «СТБ» і «Нового каналу». Також ідеться про посилення цензури ЗМІ і все частіші випадки самоцензури. Особливу увагу «Репортери без кордонів» звертають на ускладнення умов роботи ЗМІ в регіонах України. Міжнародні правозахисники вимагають від української влади судового покарання призвідників фізичних розправ над журналістами, сприяння у створенні громадського незалежного мовлення в державі і відкритого судового завершення справи Георгія Гонгадзе. Члени делегації «Репортерів без кордонів» висловили бажання ще раз повернутися до Києва, щоб все ж зустрітися з Президентом Януковичем.
Російська «Нєзавісімая газета» інформує про початок переговорного процесу між Києвом і Москвою щодо підписання у вересні декларації про українсько-російське стратегічне партнерство. Це видання зауважує, що головні труднощі при підписанні цього документа виникають щодо узгодження проектів кооперації стратегічних підприємств двох країн. Особливі труднощі виникли у перебігу переговорів щодо ймовірного злиття «Газпрому» і «Нафтогазу», а також кооперації в суднобудуванні та інших галузях. «Нєзавісімая газета» наголошує, що «в українських бізнес-груп є свої інтереси, і вони не готові просто віддати стратегічні об’єкти Росії, але бажають розвивати співпрацю, яка б спряла розвиткові бізнесу».
Американський аналітик Павел Кордубан інформує на сторінках аналітичного видання «Джеймзтаун Фаундейшен», що МВФ погодив з Києвом основні умови надання Україні нового кредиту у розмірі 19 мільярдів доларів. Йдеться не лише про скорочення Україною бюджетних витрат до рівня 5 відсотків у 2010 році і підвищення внутрішніх цін на газ для населення з 1 серпня на 50 відсотків, а й про реформування «Нафтогазу» і навіть заборону Києву повертати Росії 2 мільярди кредиту так званими євроблігаціями. Аналітик також зауважує, що не все зі змісту нового меморандуму з МВФ, який уряд Азарова затвердив 14 липня, відомо. Там можуть бути й інші непопулярні реформи на кшталт пенсійної, підвищення рівня виходу на пенсію до 60–65 років. Тут також ідеться про те, що після схвалення МВФ, імовірно, 28 липня нового українського кредиту, Київ отримає також до 2 мільярдів кредиту від ЄС на модернізацію української економіки, а також додаткові гроші від Світового банку та «зелене світло» для іноземних інвесторів в Україну, чому сприятиме й новий Податковий кодекс, який також ухвалюють на вимогу МВФ. У аналізі Павла Кордубана наголошено, що влада Януковича погодилася на непопулярні реформи, враховуючи «далеку ще перспективу нових президентських і парламентських виборів та маючи впевненість у перемозі на місцевих виборах восени цього року, які має забезпечити новий виборчий закон, ухвалений 16 липня».