Чільною темою для обговорення на зустрічі Януковича з Обамою була проблема збереження ядерних матеріалів в Україні. І Президент України і в розмові з Обамою у Білому домі, і на обіді з бізнесменами зробив сенсаційну заяву: «Україна ухвалила рішення долучитися до загальносвітової ініціативи про нерозповсюдження і обов’язково переведе свої (атомні) реактори з високозбагаченого урану на низькозбагачений, і найближчим часом високозбагачений уран з України буде вивезено».
За підрахунками Білого дому, Україна посідає достатньо високозбагаченого урану для виготовлення декількох ядерних бомб.
«Це те, чого Сполучені Штати домагалися протягом понад десятьох років», – сказав прес-секретар Білого дому Роберт Ґіббз із приводу рішення України.
Він додав, що більшу частину високозбагаченого урану, за яким полюють терористи, буде вивезено з України вже цього року, а решту запасів – до 2012-го.
Поки що не визначено, куди саме мають вивезти той уран. За словами Ґіббза – до Росії або до США.
Обама і Янукович опублікували після зустрічі заяву, в якій Обама назвав рішення України історичним і пообіцяв технічну і фінансову допомогу на підтримку виконання. Обсяг допомоги, щоправда, поки що не називають.
Янукович, вийшовши з Білого дому після зустрічі з Обамою, не коментував бесіди з президентом США.
Янукович американському бізнесові: «настав новий час»
А після виступу Президента України на обіді, влаштованому Американсько-українською діловою радою, кореспондент телеканалу FoxNews Мейджор Ґарретт назвав українського керівника «бізнес-президентом». Янукович справив позитивне враження на лідерів американської промисловості.
Він запевнив, що покладе край безладдю, різнобоєві та корумпованій практиці, притаманним, за його словами, «попередньому урядові» України, і сказав, що відтак уряд і парламент працюватимуть у злагоді.
Зокрема, він критикував структуру податку на додану вартість, що його він назвав «найбільш корумпованим податком, чого не було 2004 року».
Янукович наголошував на необхідній відповідальності влади перед бізнесом і обіцяв максимально поліпшити інвестиційний клімат.
Президент обіцяв «упорядкувати земельне законодавство, створити систему контролю продажу землі».
«Настав новий час», – запевнив Янукович присутніх, наголосивши, що народ обрав його, і саме тому він тут у Вашингтоні.