Впливова «Волл Стріт Джорнал» констатує, що «українські лідери не змогли у вівторок знайти вихід із глухого кута щодо розблокування кредитування України з боку Міжнародного валютного фонду, який готовий надати четвертий транш у розмірі майже 4 мільярди доларів лише у разі консенсусу між гілками влади в державі». Йдеться про відмову Президента ветувати закон щодо підвищення мінімальних соціальних стандартів. Газета наводить оцінки експертів, котрі переконані, що Віктор Ющенко таким чином «демонструє, що має наміри напередодні виборів завдати удару по своїй колишній соратниці, яка стала суперницею, пані Тимошенко». «Волл Стріт Джорнал» попереджає, що в разі неотримання Україною згаданих 4 мільярдів доларів від МВФ «їй буде важко покрити дедалі більший дефіцит бюджету». Газета також прогнозує з посиланням на аналітиків, що до березня 2010 року, якраз до другого туру президентських виборів, уряд Тимошенко матиме серйозні проблеми з бюджетом і голові уряду та кандидатові на президентство «доведеться піти на непопулярні заходи та знизити витрати, чи ж змусити Національний банк додатково друкувати гроші, що мало ймовірно, бо Банк цей контролює пан Ющенко».
Російська «Нєзавісімая ґазета» інформує про завершення Центральною виборчою комісією в Києві процесу реєстрації кандидатів на президентські вибори 17 січня. Видання констатує, що, незважаючи на ймовірну присутність у списках 18 кандидатів, усе ж найбільше шансів на фінал мають Віктор Янукович і Юлія Тимошенко. Хоча, як зауважує газета з посиланням на експерта, Віктор Ющенко, нинішній Президент розраховує на 25–30 відсотків виборців, котрі на сьогодні ще не визначилися, за кого віддадуть свої голоси у січні-березні 2010 року. «Нєзавісімая ґазета» також цитує прогнози аналітиків, котрі стверджують: «ставки на цих виборах такі високі, що не можна виключати найтрагічніших сценаріїв».
Американське видання “Open Democracy” вважає, що «нова німецька влада може посилити підтримку України у її намаганнях вступити до Європейського Союзу». Тут пояснюють це тим, що зовнішню політику очолюватиме в новому уряді Анґели Меркель лідер «вільних демократів» Ґідо Вестервелле. А в програмі цієї ліберальної німецької партії чітко записано, що Україна має у довготривалій перспективі стати членом ЄС.
Такої ж думки притримується й газета «Волл Стріт Джорнал», котра, критикуючи антиукраїнську, антисхідноєвропейську позицію президента Франції Ніколя Саркозі, зауважує, що після відходу з німецької влади соціал-демократів «німецький уряд може розпочати більш збалансовану східну дипломатію, що загрожує ізоляції Франції на її старих дипломатичних позиціях».
(Прага – Київ)