Доступність посилання

ТОП новини

На честь українізації флоту в Криму підняли найбільший військово-морський прапор України


Українські військові моряки відзначили 91 річницю українізації Чорноморського флоту колишньої Російської імперії. 29 квітня 2009 р.
Українські військові моряки відзначили 91 річницю українізації Чорноморського флоту колишньої Російської імперії. 29 квітня 2009 р.

Севастополь – Військово-морський прапор розміром 4 на 6 метрів піднято над будівлею штабу Південної військово-морської бази ВМС України в селищі Новоозерному поблизу Євпаторії. Як повідомили у прес-центрі командування українського флоту, так військові моряки відзначили 91-у річницю українізації Чорноморського флоту колишньої Російської імперії.

Як повідомив командир Південної військово-морської бази ВМС Збройних Сил України капітан 1 рангу Володимир Догонов, найбільший військово-морський прапор і державний прапор України такого ж розміру для національних ВМС було виготовлено у Горлівці Донецької області шефами військових моряків. За його словами, з такою ініціативою виступив горлівський міський голова Іван Сахарчук.

29 квітня 1918 року екіпажі бойових кораблів Чорноморського флоту підняли українські прапори і заявили про перехід під юрисдикцію Української Народної Республіки. Прапор УНР замайорів також над Севастопольською фортецею, а тодішній командувач флоту адмірал Саблін відправив до Києва телеграму з повідомленням про це.


Проросійські радикали проти

Голова севастопольського військово-історичного клубу імені Святослава Шрамченка капітан 1 рангу запасу Мирослав Мамчак вважає, що саме від 29 квітня 1918 року слід відраховувати сучасну історію українського військового флоту.

«Цей день є предтечею існування сучасного флоту України, бо тоді флотська перспектива і будівництво національного флоту перейшли із історичного мрійництва в реальну роботу. З 29 квітня 1918 року і до січня 1919 року український флот існував, виходив у море, мав усі атрибути, необхідні військовій організації і був визнаний європейськими державами», – зазначив Мирослав Мамчак в інтерв’ю Радіо Свобода.

Торік Мирослав Мамчак разом з командуванням ВМС України виступив з ініціативою про вшанування пам’яті учасників цієї історичної події. Однак представники радикальних проросійських організацій силою зірвали встановлення меморіальної дошки на Графській пристані у Севастополі. Вони викрали цю дошку, розбили її і втопили у морі, а також побили українських військовослужбовців. За цим інцидентом правоохоронці порушили кримінальну справу, але досі нападники не покарані.

(Севастополь – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацює з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG