Доступність посилання

ТОП новини

У Рівному гостювали юні музиканти із Франції


Рівне – Сьогодні в Україні розпочинається традиційні дні культури «Французька весна». Однак українсько-французькі музичні проекти з’являються не тільки у весняну пору і не лише у Києві.

Юні французькі музиканти вже вчетверте гостюють у Рівному. У ці дні їхній дружбі з українськими дітьми, котра зав’язалася на у французькій Бретані під час одного з міжнародних музичних фестивалів, минає десять років. Саме 10 років тому відеокасета із записами Рівненського хору «Аве Марія» потрапила на фестиваль до французького міста Нант.

Музичний керівник коледжу Жан Мулен Жан Неше був вражений виконавським рівнем юних хористів, тож вирішив обов’язково познайомити своїх земляків з цікавим колективом. Через рік юні рівненські провели перші успішні концерти в Сент Назері – розповідає керівник зору Марія Гончарова.

Направді, що може поєднувати берег Атлантичного океану і рівненське Полісся? Гончарова розповіла: «У першу чергу – любов до музики, а зараз іще й бажання почути щось нове і показати свою нову програму Це рухає нас уперед».

Нині більше півсотні вихованців музичних класів коледжу Жан Мулен з міста Сент Назер у французькій Бретані уже діляться своїми музичними знахідками та гостюють в українських родинах.
Виступ хористів та музикантів з Франції у Рівненському Палаці дітей і молоді Рівне 5 квітня 2009 р.


«Діти дуже задоволені своїм перебуванням, і хоча вони не вперше перебувають у сім’ях в інших країнах, тут вони відчувають особливе тепло, а ще тут багато нового, не баченого в західній Європі», – сказав Жан Неше.

П’ятнадцятирічна Амандін Ламе розповідає: в Україні вона вперше, однак, їдучи сюди, багато знала про українців – адже тут у Рівному вже побувала її сестра. Додому вона повезе український вінок і прапор, а ще – захоплення від архітектури православних соборів, з якими ознайомилася у Рівному і Почаєві. Та найперше, що притягує юних французьких виконавців у Рівному – щирість та емоційність публіки, каже вона: «Гадаю, що я ще повернуся до України виконувати улюблену музику, адже для такої вдячної публіки варто проїхати тисячі кілометрів. Музика допомагала нам спілкуватися навіть тоді, коли було важко добрати слова».

Француженка Леа Фреу не здивувалася, коли дізналась, що її народний інструмент волинка є популярним і в Україні: «Він є у багатьох країнах, наприклад, я бачила такий в Іспанії».

Найкращий сувенір – українські віночки. Рівне 5 квітня 2009 р.
А от здивувало те, що його українська назва співзвучна з назвою регіону, де довелося гостювати, Волинню.

Рік тому рівненські музиканти стали учасниками опери «Догора» французького композитора Етьєна Перрюшона. Це грандіозний твір на слова, яких немає в жодній країні, з музикою, яка раніше ніколи не звучала:

«Догору» виконували оркестри і хори з Франції, Іспанії, Англії, Німеччини, України. Основна ідея твору – утвердження миру і життя, у ньому вчуваються мотиви різних часів і народів. Однак в Україну музичний альбом із записом «Догори» прибув уперше саме нині. Жан Неше подарував його кожному з хористів «Аве Марії» , причетних до міжнародного проекту «Догори».

(Рівне–Київ–Прага)
  • Зображення 16x9

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG