Член фракцiї БЮТ Андрiй Портнов заявляє, що «антиурядова полiтика», яку здiйснював мiнiстр закордонних справ Володимир Огризко, призвела до його вiдставки.
«Потрiбно було думати, яким чином моделювати власну діяльність», – заявив Портнов.
За його словами, тепер парламент очiкуватиме вiд Президента нової кандидатури на посаду мiнiстра закордонних справ. При цьому депутат висловив сумнiв у тому, що яка-небудь iз кандидатур, запропонованих главою держави, буде пiдтримана Верховною Радою.
«Я думаю, що Президент сьогоднi має таку пiдтримку в парламентi, що жодна з його кандидатур сьогоднi не пройде», – сказав Портнов.
Водночас представник НУНС Анатолій Гриценко заявляє, що звільнення Володимира Огризка свідчить про відсутність єдності в коаліції.
«Ситуація показала, що насправді можуть бути будь-які несподівані голосування й щодо кадрових питань, і щодо змістовних законопроектів. Це дуже серйозна проблема», – сказав він.
Тим часом, депутат НУНС, лідер депутатської групи «За Україну!» В’ячеслав Кириленко назвав звільнення Огризка наслідком його незалежної політики щодо Росії.
«Рішення про звільнення Огризка прийняла особисто Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, тому що в її фракції ніколи немає розбіжностей окремих груп і окремих депутатів. Якщо 49 депутатів від БЮТ проголосувало за звільнення міністра закордонних справ, значить на це було принципове й особисте рішення прем’єра», – також зазначив він.
А перший заступник лiдера фракцiї Партiї регiонiв Олександр Єфремов не виключив, що вслiд за вiдставкою мiнiстра закордонних справ в парламентi може бути ініційоване звільнення мiнiстра оборони Юрiя Єханурова.
Сьогодні Верховна Рада 250-ма голосами «за» висловилася за відставку Огризка з посади міністра закордонних справ.
Зокрема, за відставку голови МЗС голосували 174 народні депутати від фракції Партії регіонів, 49 – від БЮТ, 27 – від КПУ. Жодного голосу не дали НУНС і блок Литвина.