За його словами, впродовж останнiх мiсяцiв пролунала цiла низка критичних заяв представникiв Росiї в бiк України.
«Очевидно, що така кампанiя може мати на метi дезорiєнтацiю мiжнародної громадськостi про реальний стан справ в Українi, зокрема, iз забезпеченням прав нацiональних меншин», – припустив вiн.
Василь Кирилич запевнив, що Україна повнiстю виконує Європейську хартiю регiональних мов i мов меншин, i з боку Ради Європи не надходило жодних зауважень про невиконання яких-небудь зобов''язань цiєї хартiї.
«Росiйська мова як мова нацiональної меншини в Українi має широкi можливостi для функцiонування, i це закрiплено нацiональним законодавством України», – пiдсумував вiн.
Раніше у вiвторок МЗС Росії виступило iз критикою планiв вилучення програм росiйських телеканалiв iз системи кабельного мовлення України, мовляв, до керівництва Росії й її Міністерства закордонних справ останнім часом надходять «численні звернення українських громадських організацій і громадян із глибокою стурбованістю через погіршення стану російської мови в Україні».
Коментар російського МЗС стверджує, що такі «звернення» констатують «створення в Україні моноетнічного гуманітарного простору».
У Москві, йдеться в коментарі, цілком поділяють «глибоке занепокоєння російськомовного населення України» з цього приводу.
Матеріали до теми:
Нацрада з телерадіомовлення не має наміру обмежувати трансляцію російськомовних програм Росія непокоїться через свою мову в Україні за «численними зверненнями українських громадян»