Від голосування втрималися лише депутати фракції Комуністичної партії. Ухвалення закону підтримали депутати із фракції НУ-НС - 72, БЮТ - 155, Блоку Литвина – 20, Партії регіонів - 164.
Верховна Рада також доручила Кабінету міністрів у місячний строк затвердити план дій щодо адаптації української економіки до норм СОТ.
Україна цілком готова до вступу у Світову організацію торгівлі, заявив заступник міністра економіки Валерій П’ятницький під час виступу у парламенті з інформацією уряду щодо законопроектів з питань вступу до СОТ: «Я вважаю, що ми повністю готові до вступу до СОТ».
За словами заступника міністра економіки, Україна має усю належну законодавчу базу та інституції, аби працювати у рамках СОТ.
Валерій П’ятницький також зауважив, що Україна багато зробила у сфері захисту прав інтелектуальної власності: «Ми фактично наблизилися до того рівня, який діє в ЄС».
Президент Віктор Ющенко вітає ратифікацію Верховною Радою протоколу про вступ України до СОТ.
Як повідомляє прес-служба Глави держави, Віктор Ющенко під час розмови з журналістами в Єгипті, де він перебуває з офіційним візитом, особливо наголосив на консолідації, яку продемонстрували депутати парламенту при ухваленні цього рішення: «Я бажав би українському парламенту мати таку єдність і з усіх інших питань, які формують загальнонаціональні інтереси».
Представниця «Нашої України – Народної самооборони» Ксенія Ляпіна заявила, що як члени СОТ ми пришвидшимо наш розвиток, але для цього потрібно працювати: «Працювати владі, покращуючи якість регуляторного клімату, інвестиційного клімату, працювати підприємствам, підвищуючи свою конкурентноздатність. Переконана, що український бізнес давно до цього готовий».
Тим часом представники ж Партії регіонів висловлюють щодо цього певні застереження. Василь Кисельов сказав: «Альтернативи вступу України до СОТ немає. Але, разом з тим, є серйозні застереження, які, в першу чергу, стосуються нашого товаровиробника. Нам потрібно виробити механізми, щоб, коли вступимо до СОТ, не сталося так, що продукція, яка виробляється нашими виробниками, нікому не буде потрібна, а натомість будуть відкриті ринки для всіх іноземних товаровиробників. Тому ми дали протокольне доручення Кабміну протягом місяця створити програму, яка б убезпечила українського товаровиробника».
Членство України у СОТ передбачає сплату щорічного членського внеску. Його розмір визначається на підставі рекомендацій Комітету з питань бюджету, фінансування та управління СОТ і залежить від обсягу зовнішньої торгівлі країни.
Крім цього, Україна також повинна буде зробити одноразовий внесок до робочого фонду СОТ.
***** 5 лютого 2008 року в Женеві Президент України Віктор Ющенко і Генеральний директор Світової організації торгівлі Паскаль Ламі підписали протокол про вступ України до СОТ.
Україна мала час ратифікувати протокол до 4 липня 2008 року, проте у разі потреби цей термін міг бути продовжений за рішенням Генеральної ради СОТ.
Проте повноправним членом Організації Україна стане через 30 днів після ратифікації документа у Верховній Раді.
Після 14 років переговорів Україна стає 152-им членом Світової організації торгівлі.
СОТ об’єднує понад півтори сотні країн.
Матеріал до теми:
  Яким бачать європейці майбутнє ділових стосунків з Україною?   Верховна Рада забезпечить швидку ратифікацію усіх документів, необхідних для вступу у СОТ – переконана Юлія Тимошенко   Єврокомісар: Членство України в СОТ не допоможе їй у стосунках із Росією   Україна має п’ять років перехідного періоду для адаптації окремих норм і положень Світової організації торгівлі   Віктор Ющенко назвав членство України в СОТ справді історичним моментом і вирішальним етапом у розвитку української економіки
Генеральна рада СОТ схвалила приєднання України до Організації Україна стає членом СОТ Україна вступає до СОТ