Така «велика дружба» нині не всім до вподоби, насамперед на теренах євроспільноти. Чимало європейських лідерів побоюються, що з поверненням Берлусконі політичний та енергетичний вплив Москви на Європу у майбутньому лише збільшуватиметься.
І дружба, і бізнес
Попри приватний характер зустрічі, Путін і Берлусконі говорили багато про спільні бізнесові інтереси двох країн. Російський президент прибув до Сардинії з Лівії, де домовився про співпрацю між російським «Газпромом» і Національною нафтогазовою компанією Лівії.
Із цієї північноафриканської країни Італія отримує газ через трубопровід італійської компанії ENI.Тому Путін та Берлусконі зачепили тему можливого будівництва другого газогону з Лівії за участю російського газового монополіста.
Володимир Путін, зокрема, повідомив: «Італійська компанія ENI отримала доступ до роботи на території Росії, і «Газпром» сподівається у відповідь отримати дозвіл на здійснення проектів в інших країнах, особливо у Лівії. Ми маємо багато спільних проектів, від видобутку енергоресурсів до розвитку енергоструктур».
«Газпром» уже успішно працює з італійською енергокомпанією у спорудженні південноєвропейського газогону через Чорне море в обхід території України. Росія, котра постачає понад чверть природного газу, що споживається у країнах ЄС, прагне посилити свої позиції через нових партнерів у Північній Африці.
Не лише труби, а й літаки
Поза цим два лідери оголосили про повернення російського авіаперевізника «Аерофлот» до порятунку збиткової італійської державної авіакомпанії Alitalia після того, як по суті зірвалися переговори про це з об’єднанням компаній Air France та KLM.
«Коли переговори з Air France завершаться, італійська сторона готова розширити коло для інших претендентів. Російський «Аерофлот» повідомив про свою зацікавленість, і ми домовилися з президентом Путіним, що представники «Аерофлоту» і Alitalia можуть сісти за стіл переговорів», – не приховуючи задоволення, повідомив на Сардинії Сильвіо Берлусконі.
Перед виборами він обіцяв не продавати вітчизняну компанію закордонним партнерам, а влаштувати її викуп за сприяння італійських підприємців.
Італія підтримає Росію в Європі
Берлусконі, беручи на себе роль адвоката Росії в Євросоюзі, наголосив, що відносини Москви і Брюсселя мають бути теплішими і значно кращими.
Із поверненням італійського багатія у крісло прем’єра і на міжнародну політичну арену у місцевих оглядачів немає сумніву, що стосовно євроатлантичних намагань України голос Рима лунатиме в унісон із керівництвом Росії, а не Сполучених Штатів.
Під час прес-конференції на Сардинії Володимира Путіна запитали й про його нібито можливе розлучення з дружиною Людмилою і нібито майбутній шлюб із молодою російською гімнасткою Аліною Кабаєвою. Путін категорично заперечив подібні розмови, жартівливо додавши, що він любить усіх жінок Росії, а потім таки наголосив: «Звичайно, суспільство має право знати про життя публічних осіб, але навіть у цьому існують певні межі. Це приватне життя, і ніхто не має права втручатися у нього».
Матеріали до теми:
Як повернення Сильвіо Берлусконі вплине на українсько-італійські відносини? Третє повернення Берлусконі