Духовний лідер тибетців Далай-Лама, 18 березня 2008 р. |
(InterPressNews) |
«Якщо події виходять з-під контролю, то мій єдиний вибір полягає у тому, щоб взагалі піти у відставку», – заявив Далай-Лама.
Далай-Лама відкидає звинувачення
Духовний лідер тибетців відкидає будь-яку свою роль у безладі і загибелі людей, вимагаючи при цьому розслідування цих акцій та їхніх причин. Далай-Лама також заявив, що виступав і виступає лише за автономію Тибету у рамках Китаю, але не за незалежність. У 1989 році Далай-Лама отримав Нобелівську премію миру за його постійну опозицію насильницьким шляхам у боротьбі за незалежність Тибету.
Напередодні китайський прем’єр Вень Цзябао прямо обвинуватив Далай-Ламу в таємному керівництві останніми виступами тибетців у КНР.
«Ми маємо досить фактів, щоб довести, що цей інцидент у Тибеті був організований, наперед спланований і таємно керований клікою Далай-Лами. А твердження Далай-Лами про мирний діалог і відсутність намірів підтримувати незалежність – неправда. Ті обвинувачення, що китайська влада проводить у Тибеті «культурний геноцид», також неправда», – заявив прем’єр-міністр Китаю.
Коментарі Веня з’явилися відразу ж після того, як Захід виступив проти бойкоту Олімпіади із приглушеною реакцією щодо фактів насильства та загибелі тибетців, а ООН звернулася до Пекіна з проханням діяти виважено і шукати мирного вирішення проблеми в Тибеті.
Протести почалися 10 березня до річниці від дня повстання тибетців проти китайського панування, яке було встановлене у високогірній країні 1950 року. Тибет проголосив свою незалежність 1912 року. Офіційний Пекін заявляє, що Тибет став частиною Китаю ще з середини 13 століття.
Матеріали до теми:
У Тибеті масові арешти. За неофіційними даними, загинули близько 80 учасників протестів