Водночас МЗС країни називає «абсурдною дезінформацією» повідомлення про те, що Абхазія на вихідних знищила два безпілотних грузинських літаки.
Голова парламентського комітету із закордонних справ Грузії Костянтин Габашвілі наголосив: «Нічого подібного не було. Це типова спроба Росії поширити дезінформацію, щоб переконати усіх у тому, що грузини вдаються до агресивних дій і несуть відповідальність за ескалацію воєнної ситуації в регіоні».
Натомість Росія, яка підтримує самопроголошений абхазький уряд, назвала польоти протизаконними і переклала на Грузію відповідальність за навмисне посилення напруги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив: «Хочу повідомити про велике занепокоєння, яке ми відчуваємо у зв’язку із тенденцією, що полягає у посиленні конфронтації і, як ми можемо судити з усе більш тривожних фактів, у спробі силового вирішення цих конфліктів. Це буде дуже погано для регіону. Ми розраховуємо, що ті, в кого залишився хоч якийсь вплив на позицію грузинського керівництва, використають цей вплив, щоб запобігти подібному розвиткові подій. Ми зі свого боку робимо все можливе, щоб цього не сталось».
«Посилення зв’язків» чи «спроба анексії»?
У квітні російський президент Володимир Путін розпорядився посилити зв’язки з двома невизнаними республіками, які формально входять до складу Грузії, але фактично керуються місцевим населенням з початку 90-х років. Офіційний Тбілісі назвав цей крок спробою анексувати Абхазію і Південну Осетію.
А минулого тижня Росія уполовину збільшила свій миротворчий контингент в Абхазії, мотивуючи це тим, що Грузія нібито планує напасти на невизнану республіку.
Президент Грузії Міхеїл Саакашвілі виключає можливість збройного втручання, але наполягає на збереженні територіальної цілісності своєї країни.
Велике занепокоєння Росії викликає бажання Грузії приєднатись до плану дій щодо членства у НАТО: вона побоюється, що за свій суверенітет Грузія боротиметься інструментами Північноатлантичного Альянсу.
Абхазія стала центром боротьби між Грузією та Росією. Суперечка ризикує перетворитись на збройний конфлікт, якщо Росія вирішить пристати на прохання Абхазії визнати її незалежність.
Матеріали до теми:
Абхазія не зверталась до Росії, щоб передати її територію під контроль російських військових – голова МЗС Росії Міністр реінтеграції Грузії звинувачує Росію у провокуванні війни через Абхазію і Південну Осетію Президент Грузії запропонував керівництву Абхазії постійні квоти у найвищих органах влади країни – посол Світове співтовариство може пом’якшити нинішню російсько-грузинську кризу за допомогою дипломатичних заходів – прем’єр-міністр Грузії Вихід Грузії з договору про співпрацю з Росією у протиповітряній обороні пов’язаний із курсом Тбілісі на інтеграцію з НАТО Грузія вийшла з договору про співпрацю з Росією в галузі протиповітряної оборони Євросоюз висловив серйозну стурбованість посиленням напруженості між Росією і Грузією
Дії Росії в Грузії мають спонукати українську владу до перестороги, вважають експерти
Чому саме тепер загострилася ситуація довкола Абхазії? ООН висловлює стурбованість черговим погіршенням російсько-грузинських відносин Президенти України і Грузії занепокоєні намаганнями Росії поставити під сумнів територіальну цілісність Грузії Україна і Грузія закликають Росію відмовитися від реалізації проголошених планів щодо Абхазії та Південної Осетії Введення Росією додаткових військових сил до Абхазії викликало гострі реакції в Тбілісі «Якщо уникнути агресії не вдасться, то Збройні Сили Грузії захищатимуть свою Батьківщину» – Гіорг Тарґамадзе «Таких агресивних заяв (Росії), які упродовж останніх кількох тижнів чуємо, ми раніше не чули» – Давид Какабадзе НАТО стежить за рухом російських військ в Абхазії Росія нарощує свої миротворчі сили в Абхазії та Південній Осетії Грузія готується до воєнної операції в Абхазії, заявляє МЗС Росії Україна серйозно стурбована деструктивною лінією Росії і її невиваженими кроками щодо Абхазії й Південної Осетії Кондоліза Райс «дуже занепокоєна» рішенням Росії посилити співпрацю з грузинськими сепаратистами США, НАТО й ЄС закликають Росію відмовитися від зміцнення зв’язків із Абхазією й Південною Осетією