Із огляду на останні фінансові потрясіння почав діяти Центробанк Сполучених Штатів. У неділю вперше за останні три десятиліття Федеральна резервна система оголосила надзвичайні заходи. А саме, знизила ставку прямих позичок банкам (з 3,5% до 3,25%) і розширила коло фінансових установ, які мають право на такі кредити. Цей крок мав заспокоїти ринок, але ще більше налякав інвесторів, які оцінили його як свідчення глибини кризи.
Банки США і держав «Групи семи» зможуть підтримати долар?
Що тут може зробити влада? Не виключено, що Центральні банки Сполучених Штатів і інших західних країн почнуть прямо скуповувати долари на валютних ринках, щоб підтримати американську грошову одиницю. Востаннє «Група семи» вдавалася до такої політики 8 років тому, коли сильно знизився курс євро.
Інші оглядачі очікують чіткіших заяв від американських урядовців. Але міністр фінансів Сполучених Штатів Генрі Полсон у неділю висловив впевненість, що американська економіка дасть раду фінансовій бурі.
«У нас сильні фінансові установи. Нашим ринкам заздрять у світі. Вони інноваційні і гнучкі. Гадаю, що ми рухаємося дуже швидко, щоб впоратися зі ситуацією», – наголосив міністр фінансів.
Новий рух американського Центробанку, який очікують уже у вівторок, це зниження загальної кредитної ставки на один відсоток. Втім, є побоювання, що такий крок підштовхне долар до ще нижчого падіння.
Матеріали до теми:
Президент США визнав, що американська економіка переживає важкі часи Євро і нафта встановили нові рекорди вартості