Вибори в Сербії і Кремль
Сербський уряд та президент Борис Тадич шукають підтримки Кремля перед вирішальним другим туром президентських виборів 3 лютого. А Росія використовує можливість для того, щоб закріпитися на Півдні Європи та протистояти спробам Європейського Союзу зменшити залежність європейців від її енергоносіїв.
Підписавши окремі угоди з Австрією, Бельгією та Угорщиною, Росія використовує розбіжності між європейськими країнами та негнучкість європейської бюрократії, вважає італійський аналітик з питань енергетики Федеріко Бордонаро: «Європейці потребують газ – росіяни можуть його постачати. До того ж, Росія може приймати рішення набагато швидше».
Що буде з проектом «Набукко»?
Аналітик з римського політичного видання наполягає, що швидка поява російського «Південного потоку» ставить під удар європейський проект «Набукко», що мав постачати газ з колишніх радянських країн Каспійського регіону: «Той факт, що всі обговорюють «Південний потік» і його вже затвердили, не означає смертного вироку для «Набукко». Але виникає питання про економічну доцільність цього проекту».
На думку іншого аналітика Ніколаса Ґвоздєва з Центру Ніксона у Вашинґтоні, Захід став жертвою своїх власних ілюзій кількарічної давнини, коли здавалося, що, увійшовши до НАТО, балканські країни вже не потраплять під зону впливу Росії. Однак членство в НАТО не завадило їм повернутися якщо не під політичний, то під енергетичний вплив Кремля.