На засіданні виконкому міськради вирішують долю поховання |
(RadioSvoboda.Ua) |
3,000 -- 6,000 жертв
За даними, якими володіє державна комісія з увічнення пам’яті жертв війни і політичних репресій при Кабміні, у братській могилі - тіла від трьох до шести тисяч розстріляних у часи сталінських репресій мешканців Одеси і області. Приблизна територія масового захоронення сягає 180 на 110 метрів і 6 метрів у глибину.
З’ясувати, що тут були поховані саме політичні репресовані вдалося активістам товариства Одеський меморіал та організаціям, які об’єднають колишніх репресованих. Вони збирали свідчення, вивчали архівні матеріали. За їхніми даними, масові розстріли відбувалися у 1937 році. У сталінські часи репресований був кожен десятий одесит. (А це і розстріли, і заслання до Сибіру).
Овідіопольська дорога – дорога смерті
Укладач “Одеського мартиролога”, присвяченого пам’яті жертв репресій у часи радянської влади Георгій Разумов каже, що у тридцяті роки минулого століття розташована на околиці Одеси “Овідіопольська дорога” перетворилася у справжню “дорогу смерті”. Саме цією дорогою з Одеси вивозили трупи страчених людей. Їх ховали на 6-му кілометрі Овідіопольської дороги.
За розпорядженням мера Одеси Едуарда Гурвіца, впорядкуванням території, де виявлене масове поховання, опікуватиметься генеральний директор Міжнародного аеропорту “Одеса” Світлана Кобилянська, бо саме на території цього комунального підприємства і виявили людські рештки.
Нині міська влада вивчає можливість перепоховання тіл на Західному цвинтарі Одеси, або після завершення ексгумації та впорядкування території на шостому кілометрі Овідіопольської дороги встановлення тут меморіального комплексу.
У разі проведення ексгумації тіл жертв полі репресій вона, за словами фахівців, триватиме до трьох місяців.
Матеріали до теми:
Відкриття меморіалу жертв комунізму у Вашингтоні Там, де поховані вбиті нацистами євреї, спорудять меморіал