Ніколас Бернз
- Думаю, важливо, щоб іранському народові було відомо, що ми сперечаємося не з ним. Ми хочемо забезпечити іранців атомною енергією для цивільних потреб і електричним струмом. Ми хотіли б допомогти збудувати в Ірані підприємство ядерної енергетики для цивільних потреб. Але ми не допоможемо Іранові з науковими дослідженнями, які призвели б до розробки ядерної зброї. Це різниця, про яку іранцям важливо знати. Ми сподіваємося, що іранський уряд зрозуміє, що в його найкращих інтересах є сісти з нами за стіл для мирних переговорів.
- Якщо у переговорах не відбудеться поступу, чи можливий воєнний варіант?
- Власне, ми його ніколи не виключали, але, якщо щиро, ми виразно віддаємо перевагу мирному розв”язанню. Ми хочемо вести з Іраном переговори, і ми зобов`язані дати дипломатії шанс на успіх. Ми сподіваємося, що досягнемо успіху.
- Наскільки високою є ймовірність того, що американці сядуть за стіл переговорів з Іраном і обговорять усі ділянки взаємного занепокоєння?
- Ми, звичайно, хотіли б обговорити з Іраном можливості забезпечення більш мирної ситуації в Іраку. Ми також хотіли б сісти й обговорити ядерну проблему. Іран мусить знати, що ми ніколи не підтримаємо у будь-якому вигляді набуття ним ядерної зброї. Але ми підтримаємо мирну ядерну енергію для іранського народу.
Матеріали до теми:
Іран каже правду чи дезінформує світ про свою ядерну програму, щоб зберегти право на її розвиток? Іранський президент Махмуд Ахмедінеджад кинув новий виклик світові Звільнені британські військові моряки повернулися на батьківщину з іранського полону Знову про іранську ядерну програму і нові санкції щодо Тегерана «Їм не потрібен задній хід, їм потрібна кнопка СТОП», – держсекретар США про Іран. Президент Ірану вкотре заявив, що країна не припинить розвиток власної ядерної програми. Санкції і дипломатію стосовно Ірану використовуватиме світова спільнота.