Німеччина -- науковці тестують проби
води на наявність полонію 210.
GSF National Research centre for
environment and health.
11 грудня 2007р.
Проте Луґовой навряд чи може постати перед британським судом, бо російські закони забороняють екстрадицію російських громадян за кордон. Фахівець із російських проблем Джеймз Мексей зазначає: “Я вважаю дуже малоймовірним, щоб росіяни дозволили, щб підозрюваного забрали до Сполученого Королівства для карного переслідування. Таких прецедентів ще не було і, в кожному разі, росіяни вже заявили, що не дозволять цього”.
Звинувачення Литвиненка на адресу Кремля були досить серйозними
Після смерті Литвиненка 23 листопада минулого року у Великій Британії настійливо кружляють версії стосовно того, що його могли вбити за серйозні викриття, зроблені на адресу президента Владіміра Путіна та його оточення. Литвиненко написав книжку, в якій стверджував, що криваві вибухи у багатоквартирних будинках Москви та Волгодонська наприкінці 90-их років були з відома Путіна організовані російськими спецслужбами, щоб перекласти вину на чеченських сепаратистів та почати нову війну в Чечні. Кремль, звичайно, заперечує свою причетність до вбивства Литвиненка.
Луґовой зустрічався з Литвиненком у день, коли останній вперше почувся хворим. На столі бару готелю Millennium, де відбулася ця зустріч, Литвиненка вже чекав чайник із чаєм. Слідство відтак знайшло у ньому значний слід полонію.
Чи вдасться достеменно встановити замовників убивства Литвиненка?
Згідно з повідомленнями у засобах масової інформації, приватно слідчі кажуть, що навряд чи колись вдасться достеменно дізнатися, хто саме наказав убити Литвиненка. Незважаючи на впевненість слідства у причетності Луґового, сам росіянин все заперечує. Він каже, що є свідком, а не підозрюваним, і що вважає себе жертвою злочину. Преса наводить такі його слова: “Вважаю себе жертвою, бо на мене, моїх друзів і мою сім''ю у Великій Британії було вчинено напад. Тож нині справа британської прокуратури з''ясувати, як це сталося і хто це зробив”.
Тепер прокуратура вивчає справу Литвиненка. Її речник заявив, що відомство діятиме якомога швидше, проте вивчення всіх обставин усе-таки може тривати певний час. Прокуратура мусить визначити, чи є достатньо доказів для передачі матеріалів до суду. Якщо так, то британський уряд буде змушений готувати запит до російської влади щодо видачі Луґового.
Матеріали до теми:
Навколо смерті Олександра Литвиненка й надалі чимало незрозумілого. Романо Проді – людина КДБ? Олег Гордієвський: «Убивцею офіцера ФСБ Росії Олександра Литвиненка був агент-нелегал із трьома фальшивими паспортами ЄС». Батько Олександра Литвиненка презентував у Києві книжки свого сина. ФБР США долучається до розслідування смерті колишнього співробітника ФСБ Росії Олександра Литвиненка. У своєму вбивстві Олександр Литвиненко звинуватив президента Росії Володимира Путіна.