Косово -- етнічний серб біля власного помешкання у етнічно розділеному місті Каглавиця |
(RadioSvoboda.Ua) |
«Мій син допомагає мені вижити»
Селім Камбері, якому понад 70 років, пенсіонер. Він вважає економічне становище Косова катастрофічним.
«Моя місячна пенсія – 40 євро. Електрики нема, безробіття високе, не знаю, що ще сказати. Щодо безробіття, становище катастрофічне, майже вся молодь безробітна. Жити можна за будь-яких умов, але який це спосіб життя, це вже інше питання. Люди одержують допомогу від членів родини, котрі працюють за кордоном, соціальну допомогу, і так виживають. Для тих, які мають зарплату, життя недороге, а для тих, що не мають, дуже дороге. Мій син допомагає мені вижити», – розповів пенсіонер Селім Камбері.
Мріють потрапити на роботу до міжнародних організацій
Кожен косовар мріє, щоб його найняли на роботу присутні тут міжнародні організації – ООН, ОБСЄ, тощо. Але це дуже непросто. Місцеві мешканці кажуть, що для цього потрібні добрі зв''язки.
Що вражає у Приштині, це те, що більшість людей, яких бачиш на вулиці, це хлопці, які мають 20 і менше років. Вони сидять у кав''ярнях і без мети вештаються вулицями. Багато з них не бачать у Косові майбутнього.
Коли є електрика, вони дивляться відео, слухають албанський турбо-поп або спілкуються в режимі он-лайн із дівчатами з Бразилії, США та інших країн.
Коли ж струм зникає, вони йдуть спати або проводять час, жартуючи один з одним.
Матеріали до теми:
Європейський дослідник: «Саміт ЄС не вирішив косовське питання, але лідери ЄС дійшли майже одностайності» Питання статусу Косова було в центрі уваги сьогоднішнього саміту ЄС Пересічним сербам не до Косова Більшість країн ЄС за «скоординоване» проголошення незалежності Косова Завершені переговори про майбутній статус Косова