ГЛАС НАРОДУ: |
Чи дошкуляють вам морози? |
Олександр, підприємець: - Я сам із Запорізької області, маю приватний будинок, я вже звик. Пічку натопимо і добре! |
Галина Іванівна, лікар: - Поки вже добре, батареї гарячі! |
Василь, підприємець з Білорусі: - У порівнянні з Білоруссю нормально. Там все засипало снігом за пару днів. Тепло не вимикають, треба пити гарячий чай! |
Любов Анатоліївна, пенсіонерка: - У нас опалення немає, чогось відключили. Але тепліше вдягаємося, укриваємося гарними ковдрами. Вікна у нас склопакети - утеплені. |
Олена, школярка: - Чудова погода. Ввечері ще сніг йшов. Я тепло вдягнута, маю гарний настрій! |
Перші, хто на собі відчуває прихід морозів, це “бомжі” – люди без певного місця проживання. Кореспондентка Радіо Свобода Леся Бакалець відвідала місця, де намагаються відігрітися та відгодуватися безхатченки. Наприклад, це – вокзал:
Перший удар морозів приймають на себе безхатченки |
(RadioSvoboda.Ua) |
Доводиться пристосовуватися до холодів не лише людям, морози зустрічають і тварини. Незважаючи на холоди, у Київському зоопарку, як і влітку можна побачити майже всіх звірів. Зоопарк взимку роботи не припиняє. Чи не мерзнуть тварини, розповідає прес-аташе Київського зоопарку Любов Коротка: “Африканські страуси зимують надворі. Антилопи вже у приміщенні. Так само як і слон, жираф і носоріг”.
Рослини теж готують до холодної пори. У ботанічному саду Києва кожна з них по-своєму реагує на прихід морозів, зазначає директор Ботанічного саду Наталія Заїменко: “На стовбурах дерев мороз залишає сліди. На магноліях, які завжди були стійки до холодів, також бачимо ураження - сліди від морозів. Плодові дерева витримують морози, навіть персики. Страшні не так морози, як різкі перепади температур”.
Морози – чергова щорічна “несподіванка для комунальників”?
Лише 6 листопада увімкнули опалення мешканцям Ужгорода. Місцеві комунальники нарешті розплатилися із газовиками, і ті знову стали подавати паливо котельним. Тим часом частина шкіл і дитсадків іншого обласного центру України Херсона і досі не має тепла. Тамтешні чиновники бідкаються, що, мовляв, борги за комунальні послуги сягають 8-ми мільйонів гривен. А у Дніпропетровську з подачею тепла теж не все гаразд. Батареї у 40 багатоповерхівках досі холодні. Як намагаються зігрітися дніпропетровці (і на вулиці, і в оселях) розповідає місцева кореспондентка Радіо Свобода Юлія Рацибарська: “На термометрі мінус 3, а дніпропетровці ще не звикли до холоду. Молодь, попри попередження лікарів про епідемію грипу, ходить в осінніх куртках і без головних уборів”.
Cлухати:
Після похолодання на українських автошляхах не стало більше аварій, констатує співробітник відділу зв’язків з громадськістю ДАІ Олександр Ковалевський. Однак при цьому він радить водіям не розслаблятися – тримати безпечну дистанцію на автошляхах. За кілька останніх десятиріч в середньому температура по Україні підвищилася на 2 градуси. Це, на думку синоптиків, свідчить про істотне потепління клімату.
Аудіозапис програми. Перша частина:
Аудіозапис програми. Друга частина:
Матеріали до теми:
В Ужгороді по-новому борються з боржниками за комунальні послуги У Луганську на опалювання витрачають однакові суми при –25° та при +10°? А ти заплатив за тепло? У Донецьку з приватними неплатниками комунальних послуг стали боротися через суди Зима і опалення. Чи мерзнутимить закарпатці? Холодно. Чи буде тепло в оселях українців? На Рівненщині та Волині змінюють стандарти соціальних послуг