Минулого року на шляху коаліції БЮТ – «Наша Україна» – СПУ теж стала посада спікера |
(RadioSvoboda.Ua) |
«Можливо, станеться так, що нам спочатку доведеться обирати Голову Верховної Ради, я це не виключаю. Ми завтра подивимося, чим завершилися переговори про створення коаліції. Якщо не буде подання про створення коаліції за підписом не менше як 226 народних депутатів, тоді на порядку денному стоятиме чергове питання – це обрання Голови Верховної Ради», – заявив голова уряду на засіданні Кабміну.
Про реалістичність сценарію обрання спікера без коаліції говорять і представники «Нашої України – Народної самооборони».
Один із них, Олесь Доній, в інтерв’ю Радіо Свобода каже: «Якщо фракції БЮТ та НУНС не проводять свого кандидата на спікера, то зробити це має можливість так звана неформальна коаліція Секретаріату Президента та Партії регіонів, яка поступово вже твориться. І ця неформальна коаліція може запропонувати якогось кандидата; не обов’язково це буде Іван Плющ чи Юрій Єхануров. Це може бути спроба вилучити ще якогось кандидата з середовища „Нашої України“, більш поміркованого – наприклад, Арсенія Яценюка».
БЮТ застерігає від домовленостей із «регіонами»
Якщо представники Партії регіонів говорять про ситуативне обрання Голови Верховної Ради, то, ймовірно, вже є якісь домовленості з частиною «Нашої України – Народної самооборони», припускає в інтерв’ю Радіо Свобода представник Блоку Юлії Тимошенко Михайло Поживанов. На його думку, у цій ситуації регіонали намагатимуться протягом року далі виконувати обов’язки в уряді.
«У цій ситуації БЮТ буде в жорсткій опозиції до всіх гілок влади. Якщо Президент думає, що він за рахунок такого механізму врятує себе, то він помиляється. І буде дуже прикро, коли через деякий час от ті прізвиська на кшталт „іуда“ та „зрадник“ будуть використовуватися і на адресу пана Ющенка», – застерігає Поживанов.
Раніше БЮТ та НУНС домовилися, що у разі створення коаліції посаду Прем’єра отримають бютівці, а Голови Верховної Ради – нунсівці. У НУНСі вирішили, що претендентом на це крісло буде В’ячеслав Кириленко. Втім, згодом виникла ще одна кандидатура – Івана Плюща, а семеро нунсівців не підписалися під коаліційною угодою з бютівцями.
Минулого року на шляху коаліції БЮТ – «Наша Україна» – СПУ теж стала посада спікера. Нашоукраїнці та соціалісти не могли поділити цю посаду. Тож Олександр Мороз отримав її через інший формат коаліції – між Партією регіонів, КПУ та СПУ.
Матеріали до теми:
Президентський цуцванг НУНС на гальмах В’ячеслав Кириленко має намір домогтися створення так званої «демократичної» коаліції НУНС і БЮТ до четверга Президент зустрінеться з депутатами НУ-НС для остаточного рішення щодо коаліції Політрада партії «Народний союз „Наша Україна“» не може почати свою роботу через відсутність кворуму «Нашоукраїнець» Ігор Кріль заявляє про готовність скласти депутатські повноваження Підписувати чи не підписувати? Слово політраді Непідписанти проти Тимошенко? Коли парламентарі знову прийдуть під купол?