Президент Михеїл Саакашвілі у грузинському селі Ґанмухурі, що у нейтральній зоні на лінії грузинсько-абхазького конфлікту, 31 жовтня 2007 р. |
(AFP) |
Перед цим Бурджанадзе також висловилася щодо ролі російського генерала Чабана у вчорашньому захоплені російськими миротворцями двох грузинських поліцейських в Абхазії.
«Я вважаю, що Росія повинна максимально скоро, фактично сьогодні-завтра, відкликати генерала Чабана, оскільки з самого початку він перебував нелегітимно на території Грузії, бо ми не давали згоди на його присутність. А тим більше після вчорашнього інциденту, я думаю, Росія повинна була вдатися до відповідних кроків», – заявила голова грузинського парламенту.
Версії сторін цілком різні
Сам же російський командувач миротворців в Абхазії Серґей Чабан має власну версію інциденту.
Командувач миротворців в Абхазії Серґей Чабан |
(ITAR-TASS) |
А Президент Грузії Михеїл Саакашвілі, який учора негайно прибув у зону конфлікту в Абхазії, охарактеризував дії російських миротворців як «напад на грузинських поліцейських». Телебачення показало цих поліцейських, які дійсно були побиті.
«Ми очікуємо вибачень за побиття наших поліцейських. І ми сподіваємося, що провокації припиняться. Це тверда позиція грузинської влади. Що стосується майбутнього російських миротворців тут, то ми скоро ухвалимо рішення з цього приводу. Але якщо такий інцидент відбудеться знову, то ви втягнете Росію і Грузію у масштабну провокацію», – заявив Саакашвілі.
Абхазія не хоче виведення російських військ
Проросійські лідери самопроголошених Абхазії та Південної Осетії категорично проти виведення із зон конфліктів у Грузії російських миротворців. Зокрема, сепаратистський уряд Абхазії, який приймає у ці дні в Сухумі лідерів самопроголошених республік Придністров’я і Південної Осетії, звинуватив Саакашвілі у використанні інциденту для відвернення уваги від його внутрішніх неприємностей, коли опозиція готує в Тбілісі 2 листопада масові антиурядові демонстрації.
Абхазія проголосила невизнану незалежність від Грузії в бурхливий час краху СРСР в 1991 році. А дві тисячі російських миротворців з’явилися в Абхазії після угоди про грузинсько-абхазьке перемир’я в 1994 році.
Матеріали до теми:
Президент Грузії оголосив командувача російських миротворчих сил у зоні грузинсько-абхазького конфлікту персоною нон-ґрата Грузія на шляху до НАТО і ЄС