Турки протестують проти США в Стамбулі, 11-го жовтня цього року після рішення Комітету з міжнародних відносин Конґресу США визнати масові нищення вірмен турками 1915 року геноцидом. |
(epa) |
Анкара не визнає ті події геноцидом. Вона наполягає, що вони були складником ширшого конфлікту в часи Першої світової війни і що вірмен було вбито близько 300 тисяч.
Вибирайте: дипломатичні стосунки або геноцид
Понад 20 країн офіційно визнали вбивства вірмен в Оттоманській імперії геноцидом. Серед цих країн Росія, Франція, Канада та інші. Європарламент у червні 1987 ухвалив рішення про визнання геноциду вірмен.
Полеміка стосовно геноциду залишається основним каменем спотикання у відносинах Туреччини й Вірменії. Наразі ці країни не мають дипломатичних відносин, а 268-кілометровий кордон між ними закрито з 1993 року.
Для відновлення дипломатичних відносин Анкара вимагає від Єревану відмовитись від наполягань на визнання вбивств вірмен 1915-18 рр. геноцидом.
10 жовтня 2007 Комітет з міжнародних відносин Конґресу США проголосував за визнання цих убивств геноцидом. Тепер відповідне рішення буде винесене на голосування всього Конґресу. Очікують, що резолюція отримає більшість на свою підтримку.
Прем’єр-міністр Туреччини Тайіп Ердоган заявив, що ухвалення цієї резолюції «погіршить відносини» США та Туреччини.
Матеріали до теми:
Туреччина відкликала в четвер свого посла у США для консультацій через рішення конгресового комітету схвалити визнання масових убивств вірменів геноцидом Президент Вірменії привітав рішення США визнати геноцидом масове вбивство вірменів під час Першої світової війни Комітет Конгресу США: Дії Османської імперії щодо вірмен на початку 20 століття – геноцид Керівництво США критикує проект конгресової резолюції про визнання масових убивств вірмен за геноцид