Анатолій Лебедько
Р.С.: Чи підтримує опозиція в Білорусі розпуск Верховної Ради?
А.Л.: Складне питання. Тут, звичайно, є аспекти і політичні, і юридичні. Я хоча сам і юрист, але не знаю всіх нюансів правових і юридичних. З погляду політичного, мені здалося, що занадто великі були апетити в тієї коаліції, яка перебуває при владі. І Ющенко був поставлений, на мій погляд, у ситуацію, пробачу собі таке порівняння, загнаного вовка. І перспектива була, що коаліція набере 300 голосів, а як отримають, це вже інша справа. Існувала загроза, що не буде балансу, балансу влади, що все буде знову в одних руках. Монополія влади – це небезпечно. Тому я думаю, що з політичного погляду Ющенко робить, усе ж таки, правильні рухи і дії, може, занадто пізно. А з юридичного погляду я не візьмуся оцінювати. Хай це робить Конституційний Суд України.
Р.С.: А взагалі – демократичний розвиток подій в Україні впливає на події в Білорусі?
А.Л.: Звичайно! І зараз це знову не позитивне послання, яке одразу підхопила білоруська пропаганда. І на телебаченні знову людей запитують – навіщо іти на вулиці, навіщо вам це треба? Дивіться, в Україні пішли, і що? І знову той же Майдан, і знову люди не отримали того, що вони хотіли. Тому це не дуже позитивне послання, яке сьогодні ретранслюється з України. Але будемо оптимістами. Я і себе називаю лідером білоруських політичних оптимістів. Я хотів би сподіватися, що Україна вийде з цієї складної конституційної і політичної кризи. Все ж таки це європейська країна, вона повинна мати європейські стандарти і європейський шлях.
Матеріали до теми:
Генпрокуратура відмовила в порушенні кримінальної справи проти судді Конституційного Суду Сюзанни Станік Конституційний Суд продовжить розгляд конституційності Указу Президента про розпуск парламенту в середу, 25 квітня Яка ідея може об’єднати українську націю? Партійці просять – бізнесмени дають