Р.С.: Пане Северін, однак у європейських країнах трапляються позачергові вибори – скажімо, так було торік у Нідерландах. Чому ж Україні не слід цього робити?
А.С.: Я думаю, що вибори справді є важливим елементом для будь-якої плюралістичної демократії. Але водночас для успішної демократії дуже потрібна політична стабільність. Тобто, якщо вибори відбуваються занадто часто, це не є позитивним елементом.
Р.С.: Ви підтримуєте зараз контакти з вашими колегами у Верховній Раді?
А.С.: Звичайно, так. Але я повинен сказати, що це виключно внутрішнє українське питання, і ми не відіграємо тут жодної ролі як представники Європарламенту чи Євросоюзу в цілому. Ми просто дивимося на те, що відбувається. Вибори, якщо вони чесні і справедливі, є природніми для демократичних країн. Тож ми не можемо заперечувати проти такого рішення. Але, як я сказав, важливо мати стабільність і дати якомога більшу можливість працювати вже обраному парламенту під час його мандату, його виборного періоду. Я думаю, якщо парламент залишиться на повний термін, це буде тільки сприятливим для демократичної діяльності. Звичайно, як я сказав, це для політичної еліти в Україні, політичних лідерів і політичних партій, чи можуть вони завершити своє політичне завдання чи ні. Але я б волів почути, що вони це можуть зробити, що країна і парламент є стабільними, що всі партії можуть говорити з уже досягнутим консенсусом щодо європейської інтеграції країни, щодо вступу до СОТ, щодо збільшення тих політичних, економічних, судових реформ, які потрібні для поступу країни. Я хочу ще раз повторити: якими б вдалими вони не були, якими б позитивними вони не були – вибори завжди призупиняють щоденну політику, і я думаю, що таке призупинення можливе. Вибори не мають бути пріоритетом для країни, яка має на порядку денному деякі інші важливі пріоритети.
Матеріали до теми:
Президент Віктор Ющенко підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради Американський експерт Надя Дюк: «Політична еліта України має подумати про людей» Українська математика: чи дорівнює температура політичного кипіння градусу настроїв українців? «Віктор Ющенко вирішить долю Верховної Ради після розмови з Владіміром Путіним»? (Огляд європейської преси) Кримські журналісти протестують проти нападів прихильників коаліції Президент Ющенко: Процес формування більшості нелегітимний, і якщо діяльність більшості не відновлять на конституційних засадах, він підпише указ про розпуск Верховної Ради Президент підтвердив, що розпустить парламент, якщо консультації з керівництвом Верховної Ради будуть безперспективні ЄС закликає політиків України до єдності Комітет національного порятунку закликає Президента розпустити парламент Колективна безвідповідальність: чим закінчиться розхитування громадсько-політичного життя в Україні?